ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şefika BİÇER’in 2017/2018 Eğitim-Öğretim Yılı Yıl Sonu Mesajı

Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şefika BİÇER’in 2017/2018 Eğitim-Öğretim Yılı Yıl Sonu Mesajı

Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şefika BİÇER’in 2017/2018 Eğitim-Öğretim Yılı Yıl Sonu Mesajı

Sevgili Öğrenciler;

Bir eğitim- öğretim yılının daha sonuna gelmiş bulunmaktayız. Öncelikle hepinize iyi tatiller diliyorum. Bir gün ülkemizin ve dünyanın şekillenmesinde etkili olacak, büyüklerinizden yürütmekte oldukları görevleri devralacak ve aydınlık geleceğimizi sizler kuracaksınız. Bu nedenle iyi yetişmek, kendinizi geliştirmek ve geleceğe hazırlamak için çalışmalısınız. Tatil süresince sizleri motive edecek aktivitelerin yanı sıra eğitim-öğretim döneminizi değerlendirerek eksik ve hatalı yönlerinizi belirlerseniz 2018/2019 eğitim- öğretim döneminde daha bilinçli olup daha sağlam adımlarla yeni döneme başlayabilirsiniz.

Kıymetli Meslektaşlarım;

2017/2018 eğitim öğretim dönemi boyunca çalışmalarınızı planlı, programlı bir şekilde sürdürdünüz, çok çalıştınız, çok emek harcadınız. Çocuklarımızın; sosyal, kültürel, sportif etkinliklere ve sınavlara hazırlanmalarına rehber oldunuz, destek verdiniz. Öğretmenler için en güzel ve en büyük hediye başarı adına attıkları tohumları görmektir. Bu katkılarınızdan dolayı hepinize yürekten teşekkür ediyorum.

Değerli Veliler;

Öğrencilere verdiğimiz karne her ne kadar bir kâğıt parçası gibi dursa da aslında çocuklarımızın bir eğitim-öğretim dönemi içerisindeki hem akademik hem de sosyal, kültürel ve ahlaki düzeyini görmemizi sağlar. Karne notuna bakarak çocuklarınıza kızıp onlar ile tartışmayın. Bilmelisiniz ki çocuklarımızın iyi ahlaklı, özü sözü bir, güvenilir, devletini ve milletini seven bireyler olarak yetişmeleri hepimizin ortak düşüncesidir. Notlar düzeltilir fakat bu saydığımız değerlerin mevcut olmaması toplum yapımızda derin sıkıntılar yaratır. Bu sebeple çocuklarınız ile karşılıklı konuşarak çözüm yolları bulmalısınız. Bu anlamda tatil süresince çocuklarınızı iyi yönlendirmelisiniz. Çocuklarımız tatilde elbette ki dinlenecekler ve eğlenecekler. Çocuklarımızın sevdikleri aktiviteler içine kitap okumayı, ara tekrarlar yapmayı da kazandırabilirsek yalnızca verimli bir tatil dönemi geçirmelerine vesile olmakla kalmaz hayat boyu başarıyı yakalamalarına da destek vermiş oluruz.

Bu vesile ile kıymetli meslektaşlarıma, öğrencilerimize ve velilerimize emeklerinden dolayı tekrar teşekkür ediyor, öğrencilerimize ve 22 Haziran itibariyle yaz tatiline girecek öğretmenlerimize iyi tatiller diliyorum.

 

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.