ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Halk Oyunları Ekibi Birincilik Geleneğini Bozmadı

Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Halk Oyunları Ekibi Birincilik Geleneğini Bozmadı

01.03.2017’de Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okul müdürü, öğretmenleri ve Halk Oyunları Ekibi öğrencileri İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Zülkarneyin AVCI’yı makamında ziyaret ettiler.

 

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen okullar arası Halk Oyunları Yarışması’nda Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Halk Oyunları Ekibi il birincisi olmuştur.

 

Son beş yıldır il birinciliğini elinden bırakmayan Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Halk Oyunları Ekibi elli öğrencisiyle Trabzon, Ankara Kız, Burdur, Artvin, Gaziantep, İzmir yöreleri halk oyunlarını oynamaktadır. Halk oyunları ekibi çalışmalarını Beden Eğitimi öğretmenleri Adem Uğur ARLI, Gönül BAĞCI ve çalıştırıcıları Türker DEMİR ve Gülçin AKPINAR ile yürütmektedir.

 

Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Zülkarneyin AVCI, öğrencilerimizin yarışmalarda aldıkları dereceler ile hem kendilerinin hem okullarının hem de ilçemizin başarılarına katkı sağladıklarını ifade etti. Okullarımızda akademik eğitimin yanı sıra sosyal ve kültürel faaliyetlere önem vermenin gerekliliğini vurguladı.

 

Bu başarının elde edilmesinde emeği geçen okul idarecilerine, öğretmenlerine ve öğrencilerimize teşekkür eden İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Zülkarneyin AVCI, dereceye giren öğrencileri tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

 

02-03-201702-03-2017

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.