ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ZİYA ÖĞRETMEN AÇIK HAVADA ÇOCUKLARLA BULUŞTU...

ZİYA ÖĞRETMEN AÇIK HAVADA ÇOCUKLARLA BULUŞTU...

     "23 Nisan Mutlu Olsun" diyerek başlatılan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarında Ziya Öğretmen, ortaokul öğrencileriyle açık hava söyleşisinde buluştu. Salgın koşullarının uzun süredir sosyal hayattan, arkadaşlarından uzak bıraktığı çocuklar sosyalleşerek "iyi olsun" diye gerçekleştirilen buluşmada Millî Eğitim Bakanı Ziya SELÇUK'a Pergel de eşlik etti. Çocuklar sordu, Ziya Öğretmen yanıtladı, Pergel oyunla sohbete katıldı. Sorular daha çok Millî Eğitim Bakanı Selçuk'un çocukluğuna, tavsiyelerine yönelik oldu.

     Ziya Öğretmen, salgın koşullarında mesafe ve hijyen kurallarını dikkate alarak Ankara'nın Altındağ ve Mamak ilçelerinde yaşayan 11 ortaokul öğrencisiyle açık hava söyleşisinde buluştu. Söyleşiye ilçemizden Halim Şaşmaz Ortaokulu, Şehit Şükrücan Kayadibi Ortaokulu ve Cebeci Ortaokulu öğrencileri katıldılar. Sohbetin konusu, çocukların bugünlerde yaşadığı duygusal zorluklardı. Çocuklar, salgın denilince akıllarına ilk gelenleri paylaştılar... 1 yıl önce hayatımıza giren ve her gün defalarca kullandığımız karantina, maske, dezenfektan, uzaktan eğitim dediler...

     Salgın döneminde en çok kullandıkları EBA ile ilgili olarak Bakan Selçuk, "EBA bütün dünyada bir marka hâline geldi. Bazen daha da geliştirmemiz gerekiyor, işlerin tam istediğimiz gibi gitmediği de oluyor ama bunlar, hayatın cilvesi. Bunu da olağan karşılamaya çalışıyoruz. EBA benim için Millî Eğitim Bakanlığının en önemli projelerinden birisi." yorumunu yaptı. "Bu dönemde evdeyiz, kendimizi geliştirmek için neler yapalım?" diye sordu çocuklar. Ziya Öğretmen ruhlarını, beyin gelişimlerini beslemek için bol bol kitap okumalarını tavsiye etti. Salgın döneminde çocuk olsaydı aynı onlar gibi kendisinin de sıkılacağını ifade etti.

     Son söz yine 'iyi olmak' üzerine oldu. Ziya Öğretmen, "Hiç umudu kesmek yok. Bütün dünyaya örnek olacağız, hepimiz iyi olacağız." dedi. Programın tamamı tüm çocuklara ulaşmak için önümüzdeki günlerde TRT EBA televizyonu ekranlarında olacak.

Altındağ Her Alanda...  

22-04-202122-04-202122-04-202122-04-202122-04-202122-04-2021

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.