ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yiyoruz, büyüyoruz.

Yiyoruz, büyüyoruz.

Millî Eğitim Bakanı Mahmut ÖZER, 2022-2023 eğitim öğretim döneminin ikinci yarı yılının başlaması ile birlikte 5 milyon öğrenci için kademeli olarak hayata geçirecekleri ücretsiz yemek uygulamasına ilişkin hazırlıkları tamamladıklarını bildirdi.

 

Yemeğe özellikle gelişimin en hızlı olduğu Okul Öncesi Eğitim'den başlayacaklarını belirterek ücretsiz yemek uygulamasının usul ve esaslarının yer aldığı Yemek/Beslenme Hazırlama ve Dağıtımı Kılavuzu'nun uygulanmak üzere 81 ilimize gönderildiğini ve bu kapsamda resmi okullara devam eden 1 milyon 450 bin öğrencinin, bir öğün beslenme hizmetinden faydalanmaya başlayacağını söyledi. 

 

Bakan ÖZER, uygulamanın detaylarına ilişkin şunları kaydetti: "Okul mutfağında yemek hazırlayacak anaokulları ile bünyesinde ana sınıfı bulunan okul ve kurumların mutfak ihtiyaçları için ilgili okullara gerekli bütçe tahsisini yaptık. Kendi mutfağında yemek hazırlanması mümkün olmayan okullar için beslenme hizmetinin sadece Millî Eğitim Bakanlığına bağlı meslek liseleri ve öğretmenevleri ile yemek hazırlayan diğer kamu kurumlarından satın alınarak tedarik edilmesini sağlayacağız."

İlçemizde 15 Anaokulu 2197 öğrencimiz için yemek ödeneği gönderilmiş olup, 65 okulumuzda okul öncesi 3048 öğrencimize Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından kumanyaları hazırlanarak  dağıtımı yapılmaktadır.

 

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.