ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yıldırım Beyazıt Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencileri Amgen Biyoteknoloji Projesi (ABE) Eğitimlerine Katıldı

Yıldırım Beyazıt Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencileri Amgen Biyoteknoloji Projesi (ABE) Eğitimlerine Katıldı

Yıldırım Beyazıt Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Biyoloji öğretmeni Ceyda GÖK’ ün danışmanlığında Rabia ÖZDEMİR ve Bengüsu DURSUNOĞLU isimli öğrenciler Amgen Biyoteknoloji Deneyimi sertifikası almaya hak kazandı.

Amgen Vakfı tarafından finanse edilen ve Harvard Üniversitesi Merkezli "Educational Development Center" tarafından koordine edilen "Amgen Biyoteknoloji Eğitimi (ABE) Projesi" dünyada beş merkezden sonra pilot uygulamalar Türkiye´de başladı. Proje; biyoteknoloji uygulamalarını lise düzeyinde öğretmen ve öğrencilere ulaştırmak açısından ülkemizdeki ilk STEM uygulamasıdır. Yürütücülüğünü TED Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Murat Günel’in yaptığı ABE projesi ODTÜ Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (BİLTEMM) iş birliği ile öğrenci eğitimlerini tamamladı. Yıldırım Beyazıt Mesleki ve Teknik Lisesi öğrencilerinden Rabia ÖZDEMİR ve Bengüsu DURSUNOĞLU 18 saatlik biyoteknoloji laboratuvar uygulamalarını başarıyla tamamlayarak Amgen Biyoteknoloji Deneyimi sertifikasını almaya hak kazandı.

Öğrencilerimizi katılımları ve eğitimlerini başarı ile tamamlamalarından dolayı kutlarız.

23-02-201723-02-201723-02-201723-02-2017

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.