ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yeni Turan İlkokulu Öğrencileri Erasmus Projesiyle Gittikleri Slovakya Gezisi İzlenimlerini Paylaştılar

Yeni Turan İlkokulu öğrencileri, 12-17 Ekim 2015 tarihleri arasında Erasmus kapsamında gerçekleştirdikleri Slovakya ziyaretleri hakkında bilgi vermek üzere 23 Ekim 2015’te İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Şefika BİÇER’i makamında ziyaret ettiler.
Yeni Turan İlkokulu Öğrencileri Erasmus Projesiyle Gittikleri Slovakya Gezisi İzlenimlerini Paylaştılar

Yeni Turan İlkokulu’nun, 2014 yılı teklif çağrısı döneminde Erasmus+ Programı Ana Eylem II Stratejik Okul Ortaklıklar faaliyeti kapsamında başvuruda bulunduğu, T.C. Avrupa Birliği Bakanlığı Türkiye Ulusal Ajansı tarafından finansal olarak desteklenmeye değer görülen “Under the Same Sky,  Open Minds, Equal Rights for All” başlıklı ve süresi 3 yıl olarak belirlenen projenin ikinci yılında ilk toplantısı Slovakya’nın Levice şehrinde oldu.

 

Proje ile ilgili değerlendirmelerini paylaşan Proje Koordinatörü Belgin Saka Üstünel, Proje kapsamında 3 öğretmen ve 6 öğrenci ile proje toplantısı için Slovakya’nın Levice şehrine gittiklerini, “Aynı Gökyüzü Atında Herkes İçin Açık Fikirler Eşit Haklar” isimli projeyi Avrupa’dan okul ortaklarımızla müfredata uygun olarak derslerinde işlemekte olduklarını söyledi. Ayrıca farklı kültürleri tanıma, başka dilleri öğrenme ve öğrencilerin özgüvenlerinin gelişmesi açısından projenin çok yararlı olduğuna değindi. Projenin aynı zamanda öğretmenlerimizin kişisel ve mesleki gelişimlerine katkıda bulunduğunu belirtti.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şefika BİÇER, projenin öğrencilerin geleceği ve ufuklarının genişlemesi için önemli bir adım olduğunu vurguladı. Ayrıca projenin ilçemiz açısından da önemli olduğunu belirterek benzer projelerin artmasını temenni etti. Biçer, projeye katılan öğretmen ve öğrencileri tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.

 

     

     

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.