ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ULUSLARARASI BİRİNCİLİK....

ULUSLARARASI BİRİNCİLİK....

     İlçemiz Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerimiz, "FCH Go Proje Yarışması"nda FCH101 isimli projeleri ile ülkemize uluslararası birinciliği kazandırdılar.  Altındağ Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Mayıs ayında FCH Go proje yarışmasında Türkiye birincisi olmuştu. Yapılan ödül töreninde uluslararası birincilik ödülünü aldılar.

     FCHgo! Projesi, genç jenerasyonu yenilenebillir enerji çeşidi olan yakıt pili ve hidrojen teknolojisi hakkında eğlenerek bilgilendirmeyi amaçlamaktadır. Bilişim Teknolojileri Alanı 11-A sınıfından Sercan Deniz Bayramoğlu, Belinay Azra Aydın, İlyas Seferinoğlu ve Atilla Büyükgüler, Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri Selçuk Arslan danışmanlığında FCH101 ismini verdikleri eğitsel yazılım ile yarışmaya katıldılar. Öğrencilerimiz oyunlaştırma kullanarak C# programlama dilinde hazırladıkları materyalde eğlenceli bir yolla hidrojen teknolojisini sundu. 15 Haziran 2021 tarihinde çevrimiçi yapılan finalde jüri tarafından büyük övgüyle karşılanan proje 15-18 yaş kategorisinde birincilik ödülünü kazandı.

Gururluyuz...

#AltındağHerAlanda

16-06-202116-06-2021

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.