ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TURİZM HAFTASI KUTLAMALARI ATATÜRK MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

    Turizm Haftası İlçemiz Atatürk  Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde yapılan törenle 17.04.2015 tarihinde kutlandı.
TURİZM HAFTASI KUTLAMALARI ATATÜRK MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

     Turizm Haftası  İlçemiz  Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde  Altındağ Kaymakamı Sayın Ali Fuat TÜRKEL, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın İlhan ERANIL, Şube Müdürlerimiz Sayın Cemil ALKIŞ, Sayın Mahmut SAVURAN, Sayın Mehmet RÜŞEN ve Sayın Mehmet ALTINDAĞ’ın katılımlarıyla 17/04/2015 tarihinde kutlandı.

 

     Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Hemen ardından  İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın İlhan ERANIL yaptığı konuşmada ülkemizin Asya ile Avrupa’yı birbirine bağlayan bir köprü olduğunu, bu coğrafyanın binlerce yıl öncesinden getirdiği unsurlarla turizm açısından da önemli bir yeri olduğunu belirtmiştir. Bu kapsamda sadece deniz turizmi ile değil kültürel ve doğal güzellikleri ile de dünyadaki sayılı yerlerden biri olduğunu vurgulamıştır.  Altındağ’ın da Ankara ve Türkiye açısından farklı güzellikleri ve özellikleri bünyesinde barındırdığını ifade etmiştir.  İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün konuşmasının ardından Atatürk MTAL öğrencilerinden oluşan halk oyunları ekibi Kırşehir yöresi oyunlarından oluşan bir gösteri gerçekleştirdi. Yine Atatürk MTAL öğrencilerinden oluşan öğrenciler bir kına gecesini canlandırdılar. Halk oyunları ekibinin Edirne yöresi oyununun ardından okul öğretmen ve öğrencileri solo türküler seslendirdi.

 

     Altındağ Kaymakamı Sayın Ali Fuat TÜRKEL yaptığı konuşmada türkülerin güzelliğinden ve öneminden bahsederek turizm haftası kutlamalarını gerçekleştiren öğrenci, öğretmen ve idarecileri tebrik etti. Atatürk MTAL tarafından gerçekleştirilen fotoğraf yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Yapılan ikramların ardından program sona erdi.

 

Turizm Haftası KutlandıTurizm Haftası KutlandıTurizm Haftası KutlandıTurizm Haftası KutlandıTurizm Haftası KutlandıTurizm Haftası KutlandıTurizm Haftası KutlandıTurizm Haftası KutlandıTurizm Haftası KutlandıTurizm Haftası KutlandıTurizm Haftası KutlandıTurizm Haftası KutlandıTurizm Haftası KutlandıTurizm Haftası KutlandıTurizm Haftası KutlandıTurizm Haftası KutlandıTurizm Haftası KutlandıTurizm Haftası KutlandıTurizm Haftası KutlandıTurizm Haftası KutlandıTurizm Haftası KutlandıTurizm Haftası KutlandıTurizm Haftası KutlandıTurizm Haftası KutlandıTurizm Haftası KutlandıTurizm Haftası KutlandıTurizm Haftası Kutlandı

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.