ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Toplam Kalitede AB Uygulamaları” Projesi

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzce yürütülen Erasmus+KA101 “Okul Eğitimi ve Personel Hareketliliği Projesi” kapsamında 2015-1-TR01-KA101-019687 nolu “Toplam Kalitede AB Uygulamaları Projesi” 28 Mart 2016 - 08 Nisan 2016 tarihleri arasında İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şefika BİÇER,İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlerimiz Saadettin DELLAL ve Mehmet RÜŞEN’in de katılımıyla Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag’da gerçekleştirildi. 
“Toplam Kalitede AB Uygulamaları” Projesi

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şefika BİÇER, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlerimiz Saadettin DELLAL ve Mehmet RÜŞEN proje faaliyetlerine değerlendirme ve izleme için katılmışlardır.

 

Erasmus+ programı kapsamında yürütülen projemiz, konsorsiyum üyesi olan  Battalgazi Ortaokulu, Mahir İz Anadolu İmam Hatip Lisesi, Özel Muradiye Fen Lisesi, Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi,  Doğantepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 25 katılımcı öğretmen ile gerçekleştirildi.  Konsorsiyum üyesi okullarımızda görevli öğretmenlerimiz kalite yöntemi hakkında bilinçlenme ve Avrupa’daki ülkelerinde uygulamaları konusunda 2 haftalık eğitim aldılar.

 

Projemiz,  toplumun hedefleri ve iş sektörünün talepleri doğrultusunda bireylere mesleğin getirdiği bilgi, beceri ve uygulama yeterliliklerinin kalite güvence sistemini uygulayarak kazandırılması, kurum içi kalitenin arttırılması da amaçlamaktadır. Projemizin hareketlilik faaliyetlerinde öğretmenlerimiz öncelikli olarak kalite kültürünün ne anlama geldiğini öğrenmişler, kurumlarımızın ve öğretmenlerimizin ilerlemelerine nasıl katkıda bulunduğunu keşfetmişlerdir.

 

Proje kapsamında Prag’da eğitim alan öğretmenlerimiz, aldıkları eğitimle Avrupa eğitim sistemini daha yakından tanıyabilmek için okul ziyaretlerinde bulunarak Avrupa’daki eğitim sistemlerini de uygulamalı olarak tanıma ve öğrenme fırsatını elde etmiştir. Eğitimlerini başarıyla tamamlayan öğretmenlerimiz  tüm Avrupa çapında geçerliliği olan Europass belgelerini almaya hak kazmışlardır.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şefika BİÇER ve izleme ekibi Prag Büyükelçisi Ahmet Necati BİGALI’yı makamında ziyaret ederek eğitim sistemleri ile ilgili bilgi alışverişinde bulundular.

 

Katılımcılarımız eğitim süreçlerinin dışında kalan zamanlarında Prag’ın tarihi ve turistik yerlerini gezme fırsatı bulurken;  hafta sonu gezileri ile de Almaya’nın Dresten ve Avusturya’nın başkenti Viyana’yı ziyaret etmişlerdir.  Öğretmenlerimiz böylece Avrupa’yı kültürel ve sosyal yönden de tanıma imkanı bulmuşlardır. Ayrıca İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şefika BİÇER’in organizasyonu ile görevli öğretmenlerimiz de Prag Büyükelçimize nezaket ziyaretinde bulundular.

 

14-04-2016     14-04-2016

14-04-2016     14-04-2016

14-04-2016     14-04-2016

14-04-2016     14-04-2016

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.