ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TBMM´NİN AÇILIŞININ 95.YILI VE 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI İLÇEMİZDE DÜZENLENEN TÖRENLE KUTLANDI

    Ulus Atatürk Anıtı’na saat 10´da çelenk konulması ile başlayan TBMM´nin açılışının 95.yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı  etkinlikleri Hayme Hatun İlkokulu’nun hazırlamış olduğu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı töreni ile devam etti.  
TBMM´NİN AÇILIŞININ 95.YILI VE 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI İLÇEMİZDE DÜZENLENEN TÖRENLE KUTLANDI

    Ulus Atatürk Anıtı’na saat 10´da çelenk konulması ile başlayan TBMM´nin açılışının 95.yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı  etkinlikleri Hayme Hatun İlkokulu’nun hazırlamış olduğu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı töreni ile devam etti.

 

     Hayme Hatun İlkokulu tarafından hazırlanan TBMM´nin açılışının 95.yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı programı Altındağ Kaymakamı Sayın Ali Fuat TÜRKEL, Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın İlhan ERANIL, Altındağ  İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Sayın Cemil ALKIŞ, Sayın Serkan KANTEMİR, okul müdürleri, veliler ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleşti.

 

      Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı´nın okunması ile başlayan törenin açılış konuşması okul müdürü Seyfi TİRYAKİOĞLU tarafından yapıldı. Açılış konuşmasının ardından bir konuşma gerçekleştiren Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın İlhan ERANIL konuşmasında:

          “Bugün bağımsızlık güneşinin doğduğu gün. Bugün yurdumuzun üzerine çöken kara bulutların  parçalanıp dağıldığı gün. Bugün egemenliğin kayıtsız şartsız bizlere verildiği gün. Bugün Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 95. Yılı hepimize kutlu olsun.” dedi. Sayın ERANIL konuşmasının devamında ” Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal’in önderliğinde ve onun “Milletin bağımsızlığını yine milletin azim ve kararlılığı kurtaracaktır” öngörüsüyle tutuşturulan bağımsızlık meşalesi, 23 Nisan 1920 Cuma günü inançla, dualarla  Ankara’da, Anadolu’nun dört bir yanını aydınlatan bir güneş haline gelmişti. Bağımsızlık tutkusu bir milleti şaha kaldırdı. Bu şahlanışın adı; birlik ve beraberlikti, Milli Mücadeleydi, Kurtuluş Savaşıydı, ulusal egemenlikti, demokrasiydi, sevgiydi, kardeşlikti, barıştı, Türkiye’mizin aydınlık yarınlarıydı. O büyük günün ardından, hür iradesiyle zafere ve başarıya inanmış, bağımsızlık aşkıyla gönülleri tutuşmuş bir milletin birlik ve beraberlik içinde büyük güçlüklerin üstesinden nasıl gelineceğini tüm dünyaya göstermesidir. Sevgiye, barışa, dostluğa, kardeşliğe, çağdaşlığa, bilme, teknolojiye açılan aydınlık ve büyük bir kapı olan 23 Nisan, sevinç ve gururla kutladığımız Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bize canları uğruna bu cennet vatanı emanet edenlerin geleceğin teminatı olan çocuklarımıza sevgi ve güvenini göstermektedir. Bizler, bu sevgi ve güven sayesinde dünyanın ilk ve yegâne çocuk bayramı olarak tarihe geçen, millet egemenliğine dayanan demokrasinin ve Cumhuriyetin temellerinin atıldığı gün olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sayesinde tüm dünya çocuklarıyla ulusal egemenlik sevincimizi paylaşıyoruz.

           Tüm dünyaya sevgi, saygı, hoşgörü, dostluk, kardeşlik ve barış mesajları veriyoruz.

            Bu duygu ve düşüncelerle bayramınızı kutluyor, nice mutlu huzurlu yarınlara” diyerek konuşmasına son verdi.

 

         Protokol konuşmalarının ardından program anasınıfı ve ilkokul  öğrencilerinin  öğretmenleri nezaretinde hazırlamış oldukları halk oyunları gösterileri, dans gösterileri, tiyatral gösteriler ile  günün anlam ve önemine yönelik okudukları şiirler ile devam etti.

 

          Program, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlen 23 Nisan konulu şiir yazma yarışmasında ödül alan öğrencilerin ödüllerinin Altındağ Kaymakamı Sayın Ali Fuat TÜRKEL ve Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın İlhan ERANIL tarafından verilmesinin ardından misafirlere sunulan ikram ile sona erdi.

 

TBMMnin Açılışının 95.Yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı TöreniTBMMnin Açılışının 95.Yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı TöreniTBMMnin Açılışının 95.Yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı TöreniTBMMnin Açılışının 95.Yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı TöreniTBMMnin Açılışının 95.Yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı TöreniTBMMnin Açılışının 95.Yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı TöreniTBMMnin Açılışının 95.Yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı TöreniTBMMnin Açılışının 95.Yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı TöreniTBMMnin Açılışının 95.Yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı TöreniTBMMnin Açılışının 95.Yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı TöreniTBMMnin Açılışının 95.Yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı TöreniTBMMnin Açılışının 95.Yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı TöreniTBMMnin Açılışının 95.Yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı TöreniTBMMnin Açılışının 95.Yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı TöreniTBMMnin Açılışının 95.Yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı TöreniTBMMnin Açılışının 95.Yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı TöreniTBMMnin Açılışının 95.Yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı TöreniTBMMnin Açılışının 95.Yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı TöreniTBMMnin Açılışının 95.Yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı TöreniTBMMnin Açılışının 95.Yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı TöreniTBMMnin Açılışının 95.Yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı TöreniTBMMnin Açılışının 95.Yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı TöreniTBMMnin Açılışının 95.Yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı TöreniTBMMnin Açılışının 95.Yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı TöreniTBMMnin Açılışının 95.Yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı TöreniTBMMnin Açılışının 95.Yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı TöreniTBMMnin Açılışının 95.Yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı TöreniTBMMnin Açılışının 95.Yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı TöreniTBMMnin Açılışının 95.Yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı TöreniTBMMnin Açılışının 95.Yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Töreni

 

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.