ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Suriyeli Mülteci Çocuklar Karne Sevinci Yaşadı...

Suriyeli Mülteci Çocuklar Karne Sevinci Yaşadı...

Türkiye’de eğitim-öğretim faaliyetlerinden yararlanan Suriyeli mülteci öğrenciler, Ankara Nazife Hatun İlköğretim Okulu’nda düzenlenen törende karne sevinci yaşadı.

 

Millî Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ercan DEMİRCİ, Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Vefa BARDAKCI, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Zülkarneyin AVCI, İlçe Şube Müdürümüz Zeynep Beyza KARAKOÇ, UNICEF Bölge Direktörü ve Avrupa Mülteci ve Göçmen Krizi Özel Koordinatörü AfshanKhan ile Avrupa Birliği Sivil Koruma ve İnsani Yardım Genel Müdürü ChristosStylianides’in katılımıyla Suriyeli çocuklar karne sevinci yaşadı.

 

812 Suriyeli çocuğun eğitim aldığı Nazife Hatun İlköğretim Okulu’nda 3, 4 ve 5. sınıf öğrencileri karnelerini Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ercan Demirci, UNICEF Bölge Direktörü ve Avrupa Mülteci ve Göçmen Krizi Özel Koordinatörü AfshanKhan ve Avrupa Birliği Sivil Koruma ve İnsani Yardım Genel Müdürü ChristosStylianides ve öğretmenlerinin elinden aldı.

 

Millî Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ercan DEMİRCİ karne töreninde yaptığı açıklamada, Türkiye’de yaklaşık 1 milyona yakın Suriyeli çocuğun eğitim çağında olduğunu belirterek sözlerine şöyle devam etti:  ”Millî Eğitim Bakanlığı olarak Suriyeli çocukların okula gitmeleri ile alakalı yoğun bir performans sergiliyoruz. Hedefimiz bütün çocuklara ulaşmak. Ulaşamadığımız her çocuk kayıp bir neslin ferdidir. Hem Suriyeli hem de Türk çocuklarımızın karne heyecanını teneffüs etmiş olduk.”

 

Avrupa Birliği Sivil Koruma ve İnsani Yardım Genel Müdürü ChristosStylianides ise, çocukların okulun zenginliği olduğunu ifade ederek, “Türk yönetim temsilcilerine teşekkür ediyorum, mükemmel bir iş gerçekleştiriliyor. Hiç şüphe yok ki buradaki çocuklar bu okulun zenginliğidir. Türkiye, mevcut mülteci çocukların okullarına devam etmeleri adına büyük bir kararlılık sergilemiştir. Bu, Avrupa Birliği İnsani Yardım Fonları tarafından desteklenen, eğitime destek veren en büyük projedir." diye konuştu.

 

09-06-201709-06-201709-06-201709-06-2017

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.