ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Siyer-i Nebi Yarışması Ankara Birincisi Altındağ’dan

19 Nisan 2016 tarihinde Kocatepe Cami Konferans Salonu’nda Ankara’nın 9 merkez ilçesi birincilerinin yarıştığı “Sevgili Peygamberimizin (S.A.V) Hayatı (Siyer-i Nebi)” konulu bilgi yarışması il finalinde Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi öğrencileri Ankara birincisi oldu. 
Siyer-i Nebi Yarışması Ankara Birincisi Altındağ’dan

Peygamberimiz Hazret-i Muhammed’in (S.A.V) hayatını konu alan kitapların, etraflıca ve ilgi odaklı olarak okunmasını sağlamak, öğrencileri, Hazret-i Peygamberin (S.A.V) hayatını farklı etkinlikler içerisinde öğrenmelerine katkıda bulunmak, öğrencilerin sorumluluk duygularının gelişmesini, toplum içerisinde kendilerini ifade edebilme kabiliyetlerini geliştirerek Hazret-i Muhammed’in (S.A.V) güzel ahlakının, adaletle muamelesinin ve örnek kişiliğinin kapsamlı olarak öğrenilmesine katkıda bulunmak amacıyla Ankara’nın 9 merkez ilçesinde bulunan tüm resmi/özel liseler arasında düzenlenen “Sevgili Peygamberimizin (S.A.V) hayatı (Siyer-i Nebi)” konulu bilgi yarışmasında Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi öğrencileri Ankara birincisi oldu.

 

Yarışmada birinci olan öğrenciler ile öğretmenleri İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şefika BİÇER’i makamında ziyaret ettiler. Ziyaretten ve Ankara birinciliğinden duyduğu memnuniyeti dile getiren İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şefika BİÇER, Altındağ’daki potansiyelin her alanda kendisini göstermeye başladığını, Altındağ’da daha nice cevherler bulunduğunu, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak görevlerinin bu cevherlerin ortaya çıkması için gerekli ortam ve desteğin sağlanması olduğunu belirterek bu doğrultuda çalışmalarının aralıksız sürdürdüklerini vurgulamıştır. 

 

26-04-2016     26-04-2016

26-04-2016     26-04-2016

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.