ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şehit Resul Ekrem Gökdoğan Anadolu Lisesinde İlçe Programı Olarak Düzenlenen 19 Mayıs Gençlik Bayramı Kutlandı.

Şehit Resul Ekrem Gökdoğan Anadolu Lisesinde İlçe Programı Olarak Düzenlenen 19 Mayıs Gençlik Bayramı Kutlandı.

Şehit Resul Ekrem Gökdoğan Anadolu Lisesinde İlçe Programı olarak düzenlenen 19 Mayıs Gençlik Bayramı kutlandı. Programa Kaymakam, Belediye Başkanı, İlçe Müdürümüz, İlçe Jandarma Komutanı ve Şube Müdürlerimiz ile öğretmenlerimiz katıldı.

Sayın İlçe Müdürümüz konuşmasında:

Kıymetli Gençler,

Bugün, Mustafa Kemal'in Samsun'da tutuşturduğu kurtuluş meşalesinin, Anadolu'da elden ele, gönülden gönüle dolaşmasının 104. yıldönümü. Milletimizin tüm onur ve asaletiyle Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün rehberliğinde tarih sahnesinde bir defa daha şaha kalkışının başlangıcıdır.

19 Mayıs Gençlik,  Gençlik gelecek demektir. Türk genci, Türk İstiklali ve Türk Cumhuriyeti'nin yılmaz bekçisi, bugün ve yarınların tek ve en büyük güvencesidir. Gazi Mustafa Kemal'in Türk gençliğine emanet ettiği 19 Mayıs, milletimizin azim ve bağımsızlık aşkının dünyaya ilan edildiği içimizdeki direniş ruhunun yeniden canlandığı tarihtir.

Sevgili Gençler,

Binlerce şehit vererek, sıkıntı ve yokluklar içinde, büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti sizlere emanettir. Bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumak, gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarmak, en başta gelen görev ve sorumluluğunuz olmalıdır. Unutmayınız ki sizler: Atatürk'ün eserlerinin temel taşısınız.

Malazgirt'ten milli mücadeleye kadar bu toprakların vatanımız olması ve kalması için gözlerini kırpmadan canlarını ortaya koyan tüm şehitlerimizi, gazilerimizi, tarihe ve hafızalara adlarını altın harflerle yazdırmış tüm kahramanlarımızı rahmetle yâd ediyor, siz gençlerimizin bayramını kutluyorum.

24-05-202324-05-202324-05-202324-05-2023

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.