ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Polis Amca’da Aşure Etkinliği

Polis Amca Ortaokulu öğretmenleri Muharrem ayı dolayısıyla Aşure Günü etkinliği düzenlemişlerdir. Etkinliğe Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şefika Biçer, İlçe Şube Müdürlerimiz Sadettin Dellal ve Mehmet Rüşen, okul müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katılmışlardır.
Polis Amca’da Aşure Etkinliği

Polis Amca Ortaokulu öğretmenleri, bu etkinliği öğrencilerle beraber aşure yiyerek onlara aşurenin hikayesini anlatmak için düzenlemeyi düşündüklerini daha sonra Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şefika BİÇER´in katkıları ile bu düşüncenin daha da büyütülerek Yenidoğan ve Çinçin bölgesindeki mahalle sakinlerine, Suriyeli ve Iraklı ailelerle de paylaşılması kararı alındığını ve mahalle sakinlerine aşure dağıtımı yapıldığını belirtmişlerdir.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şefika Biçer, öğrencilere aşure dağıtırken, güzel bir geleneğimiz olan aşurenin bu şekilde yaygınlaşmasına vesile olmaktan mutluluk duyduğunu belirterek, aşure dağıtımı sırasında öğrenciler ve mahalle sakinleriyle sohbet etti.

 

Etkinlik sonrası okul müdürleri ve öğretmenlerle bir araya gelen İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şefika Biçer; asırlarca devam eden bir geleneği burada yeniden ihya ettiğimizi,  aşure gününün ülkemiz ve insanlığın, sevgi, huzur ve barış iklimine kavuşmasına vesile olmasını dileyerek aşure ikramındaki amacımızın öğrencilere geleneklerimizi göreneklerimizi hatırlatmak ve onlara bunu yaşatmak olduğunu vurguladı. Biçer konuşmasını etkinlikte emeği geçenlere teşekkür ederek sonlandırdı.

 

     

     

     

     

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.