ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Peygamber Efendimiz’in Kutlu Doğumunun 1445. Yıldönümü Kutlu Olsun

Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle ilçemiz bünyesinde bulunan İmam Hatip Liseleri ve İmam Hatip Ortaokullarının birlikte düzenlediği Peygamber Efendimiz’in doğum gününü kutlama programı 3 Mayıs 2016 tarihinde Gençlik ve Spor Bakanlığı Konferans Salonu’nda yapıldı.
Peygamber Efendimiz’in Kutlu Doğumunun 1445. Yıldönümü Kutlu Olsun

Program Altındağ Kaymakamı Ali Fuat TÜRKEL, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şefika BİÇER, Altındağ Müftüsü Enver TÜRKMEN, Altındağ Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Abdullah AYAR, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Zafer YILMAZ, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlerimiz Saadettin DELLAL, Mehmet RÜŞEN ve Serkan KANTEMİR, okul müdürleri, öğrenciler ve çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleşti.

 

Peygamber Efendimiz’in veladetinin 1445. yıldönümü programı Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şefika BİÇER’in günün anlam ve önemini belirten "Tevhid ve Vahdet" temalı açılış konuşması ile başladı.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şefika BİÇER açılış konuşmasına “Efendimiz (SAV), ilmin ete kemiğe bürünmüş haliydi. Oturuşu, kalkışı, yürüyüşü, duruşuyla o mübarek başından mübarek ayağına kadar tavrıyla, edasıyla, kalbinde ve dilinde terennüm ettikleriyle o tam anlamıyla bir hikmetti. Hz. Peygamber kelimelerin, cümlelerin tarif etmekte aciz kaldığı bir insandı. Yeryüzünde hiçbir insan yoktur ki hayatının her bir anı bir ibret vesikası olsun.” sözleri ile başladı.

 

Konuşmasına imam hatip öğrencilerini diğer öğrencilerimizden farklı kılan; Kur’an-ı Kerim’le birlikte Siyer-i Nebi’yi öğrenmeleri, Hz. Peygamberin hayatına vakıf olan ilim şehrinin o muhteşem atmosferini teneffüs etmeleri olduğunu belirterek, artık çocuklarımız peygamberimizin hayatına, onun ilim şehrine girme imkânına sahip olduklarını ifade etti. Birliğimizi ve bütünlüğümüzü koruduğumuz müddetçe İslam ışığında hep daha iyiye, daima geleceğe emin adımlarla ilerleyeceğimize inandığını söyleyerek konuşmasını sonlandırdı.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şefika BİÇER’in açılış konuşmasının ardından Altındağ Müftüsü Enver TÜRKMEN ve Altındağ Kaymakamı Ali Fuat TÜRKEL günün anlam ve önemini belirten birer konuşma gerçekleştirdiler.

 

Şiirlerin okunduğu,  Peygamber sevgisinin ifade edildiği ilahileri söyleyen koroların yer aldığı, Naat-ı Şeriflerin seslendirildiği videoların gösterildiği program sema gösterisi ile sona erdi.

 

Programın sonunda Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilerimize ödülleri protokol üyeleri tarafından verildi.

 

04-05-2016     04-05-2016

04-05-2016     04-05-2016

04-05-2016     04-05-2016

04-05-2016     04-05-2016

04-05-2016     04-05-2016

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.