ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Özel Yetenekli Öğrencilere Yönelik Yetenek Atölyeleri Açılışı Yapıldı

Özdemir Gürocak İlkokulu’nda 25 Şubat 2016 tarihinde  Ankara Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen "Özel Yeteneklilere Yönelik Bütünleştirilmiş Sınıf İçi Farklılaştırma Programı Hazırlanması ve Yetenek Atölyeleri Oluşturma Projesi" ve "Ben de Varım" projelerine ait beş atölye, iki derslik ve bir spor alanının açılışı yapılmıştır.
Özel Yetenekli Öğrencilere Yönelik Yetenek Atölyeleri Açılışı Yapıldı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şefika BİÇER’in de katıldığı açılışa Vali Yardımcısı Süleyman Hurrem AKSOY, Milli Eğitim Bakanlığı Özel Yeteneklerin Geliştirilmesi Daire Başkanı Oktay KILIÇ, İl Milli Eğitim Müdürü Erol BOZKURT, Kalkınma Ajansı İzleme ve Değerlendirme Başkanı  Muhammet Seyit PEHLİVAN, Proje Danışmanı ve Necmettin Erbakan Üniversitesi Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Ahmet KURNAZ, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz Saadettin DELLAL, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katılmışlardır.

 

“Özel Yeteneklilere Yönelik Bütünleştirilmiş Sınıf İçi Farklılaştırma Programı Hazırlanması ve Yetenek Atölyeleri Oluşturma Projesi” ve “Ben de Varım” projeleri; Bilim Sanat Merkezlerinde eğitim görme imkanı bulamayan öğrencilerin eğitim ihtiyaçlarını desteklemek ve daha fazla özel yetenekli çocuğa ulaşmayı amaçlamaktadır. Bu projeler kapsamında ilçemiz bünyesinde pilot okul olarak belirlenen Özdemir Gürocak İlkokulu’unda eğitim gören üstün yetenekli çocuklar Fen Bilimleri, Türkçe, Sosyal Bilgiler, Görsel Sanatlar, Müzik, Matematik ve Akıl Oyunları atölyeleriyle desteklenmektedir.

 

Toplantının açılış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şefika BİÇER, özel yetenekli öğrencilerimiz için açılışı yapılan atölyelerin çocuklarımızın ilgi, yetenek ve potansiyelleri doğrultusunda eğitim programları ile desteklenerek, öğrencilerimizin gelişimlerine önemli katkıları olacağını vurguladı.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şefika BİÇER’in açılış konuşmasının ardından Necmettin Erbakan Üniversitesi Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Ahmet KURNAZ, Kalkınma Ajansı İzleme ve Değerlendirme Başkanı  Muhammet Seyit PEHLİVAN, İl Milli Eğitim Müdürü Erol BOZKURT, Milli Eğitim Bakanlığı Özel Yeteneklerin Geliştirilmesi Daire Başkanı Oktay KILIÇ, Vali Yardımcısı Süleyman Hurrem AKSOY’da birer konuşma gerçekleştirdiler.

 

Açılışın ardından atölye ve sınıfları gezen heyet proje ve uygulamalar hakkında Necmettin Erbakan Üniversitesi Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Ahmet KURNAZ’dan bilgi aldılar ve öğrencilerle sohbet ettiler.

26-02-2016     26-02-2016

26-02-2016     26-02-2016

26-02-2016     26-02-2016

26-02-2016     26-02-2016

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.