ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Özel Çocuklar Şenliği düzenlendi.

Özel Çocuklar Şenliği düzenlendi.

Engelliler Haftası kapsamında Uluslararası Büyük Eğitimciler ve Özel Eğitimciler Derneği (UBED) ve Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle Altındağ Kapalı Spor Salonu´nda düzenlenen şenliğe, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Altındağ Kaymakamı Erol Karaömeroğlu, İlçe Belediye Başkanı Asım Balcı, Milli Eğitim Müdür Vekilimiz Hayati KOCA, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şefika Biçer ve UBED Başkanı Dursun UÇAN katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı´nın okunmasıyla başlayan şenlikte, engelli öğrenciler hazırladıkları mehteran gösterisini sundu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Şefika Biçer ise özel eğitim gören çocukların topluma kazandırılması konusunda destek veren herkese teşekkür etti.

Uluslararası Büyük Eğitimciler ve Özel Eğitimciler Derneği (UBED) Yönetim Kurulu Başkanı Dursun Uçan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, özel çocuklar ve ailelerinin, hazırladıkları gösteriler ve çeşitli etkinliklerle şenlikte yer aldığını söyledi. Uçan, "Engelliler Haftası´nda özel gereksinimli çocuklarımızın yanlarında bulunduğumuzu, onların bizler için ne kadar değerli olduğunu göstermek istiyoruz. Çocuklarımızın ve ailelerinin birbirlerini tanımalarına ve kaynaşmalarına katkı sağlamak istiyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi.

Altındağ Belediye Başkanı Balcı, engelli çocuklar için günübirlik engelli bakım merkezi ve Ankara´nın ilk engelsiz parkı projelerinin hayata geçirileceğini belirtti.

Açılış töreni ve öğrencilerin gösterilerinden sonra, Altındağ Örnek stadyumunda devam eden, şenlikte öğrenciler doyasıya eğlendiler. Atletizm yarışmaları yapıldı, yarışmalara katılan tüm öğrencilere madalyaları verildi. Halat çekme, yumurta taşıma, çuval yarışı gibi eğlenceli etkinliklerle coşan öğrenciler, gün boyunca kendileri için hazırlanan eğlence parkurlarında gönüllerince eğlendiler. Öğrenciler jonglör ve sihirbaz gösterilerini ilgiyle izlediler.

 

03-05-201903-05-201903-05-201903-05-201903-05-201903-05-2019

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.