ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKUR YAZARLIK SEFERBERLİĞİ İLÇE YÜRÜTME KOMİSYON TOPLANTISI

OKUR YAZARLIK SEFERBERLİĞİ İLÇE YÜRÜTME KOMİSYON TOPLANTISI

    OKUR YAZARLIK SEFERBERLİĞİ İLÇE YÜRÜTME KOMİSYON TOPLANTISI

       Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ve Kıymetli Eşleri Hanımefendi Sayın Emine ERDOĞAN’ın himayelerinde başlatılan Okuma – Yazma Seferberliği kapsamında, İlçemizde oluşturulan, Altındağ Kaymakamlığı Okur Yazarlık Seferberliği İlçe Yürütme Komisyon Toplantısı Altındağ Kaymakamı Erol KARAÖMEROĞLU başkanlığında yapıldı. Toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Zülkarneyin Avcı, Şube Müdürü Z. Beyza Karakoç Okul Müdürleri, Mahalle Muhtarları ve Kanaat önderlerimiz katıldı.

          Toplantıda, okuma yazma seferberliği ile ilgili bilgilendirici slayt gösterimi izlendi.

        Okuma yazma bilmeyenlerin tespiti konusunda ve bugün itibariyle 1528 katılımcı olduğu bilgisini alan Altındağ Kaymakamı Erol KARAÖMEROĞLU, “ Bu seferberliğin milli bir mesele olduğunu komisyonda görev alan bizler, Mahalle Muhtarlarımızla birlikte üzerilerimize düşen görevi fazlasıyla yerine getirip, İlçemiz de yaşayan tüm okuma yazma bilmeyen vatandaşlarımıza ulaşıp bu kurs ile okur yazar hale getirmemiz gerekiyor” dedi.

  İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr.Zülkarneyin Avcı’‘ Okullarımızı gerekirse akşam saatlerinde de açık tutarak vatandaşlarımızı bu kurslardan faydalandırmalıyız´´dedi.

         İyi dilek ve temennilerle toplantı sona erdi.


13-04-201813-04-201813-04-2018

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.