ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul-Sektör İşbirliğinde Mesleki ve Teknik Eğitim Okul Yönetim Kurulu toplantısı İskitler MTAL'de yapıldı.

Okul-Sektör İşbirliğinde Mesleki ve Teknik Eğitim Okul Yönetim Kurulu toplantısı İskitler MTAL'de yapıldı.

Mesleki ve teknik eğitim alanında yapılacak çalışmalarda katılımcılık ve şeffaflık ilkeleri çerçevesinde daha nitelikli bir mesleki ve teknik eğitimi gerçekleştirmek amacıyla Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Oğuz  YILMAZ başkanlığında, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Sayın Mehmet KARGI, Mesleki ve Teknik ortaöğretim okul/kurum müdürleri, sektör ve meslek kuruluş temsilcileri, belediye ve ilgili kamu, özel kurum ve kuruluşların temsilcilerinin yer aldığı 'Altındağ İlçe Mesleki ve Teknik Eğitim Okul Yönetim Kurulu' toplantısı 18 Şubat 2020 tarihinde İskitler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde yapıldı.

Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Oğuz YILMAZ, konuşmalarında; meslek lisesi öğrencilerini hayata erken hazırlayarak çevre bilinci gelişmiş, bilimsel, kültürel ve sanatsal formasyonu ile manevi değerlerine sahiplenen özgüveni yüksek çalışkan bireyler yetiştirme hedefleri olduğunu vurguladı. Okullarımızda alan-dal seçiminde sektörün talep ve ihtiyaçlarının dikkate alındığını, bu bağlamda Okul-sektör işbirliği ile ara eleman yetiştirme çalışmalarının gerekliliğini belirtti. Mesleki teknik eğitim öğrencilerinin meslek ahlakı ve ahilik değerlerimize sahip olarak yetiştirilmelerinde sektörün, yerel yönetimlerin, ilgili meslek kuruluşlarının desteğini alarak imzalanmış olan protokollerde tarafların yükümlülükleri doğrultusunda okul sektör işbirliğinin sağlanmasını istedi.

            İlçe Millî Eğitim Şube Müdürümüz Sayın Mehmet KARGI; Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü'nün "Okul Sektör İşbirliğinde Mesleki ve Teknik Eğitim Okul Yönetim Kurulu Çalışmaları" konulu yazısı gereği mesleki ve teknik eğitimin paydaşları olan kamu ve özel kuruluşlarla işbirliği yapılarak iş gücü piyasasının ve sektörün ihtiyaç ve beklentilerine uygun şekilde planlanmasının ve uygulanmasının gerekliliğini dile getirdi

18-02-202018-02-202018-02-2020

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.