ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MÜDÜRLÜĞÜMÜZ OKULLARI KA1 PROJELERİ KAPSAMINDA YURT DIŞI EĞİTİMLERİ GERÇEKLEŞTİRİYOR

       İlçemiz okullarından Ankara Anadolu Lisesi ve  Doğan Çağlar Özel Eğitim Meslek  Lisesi,  2014 yılı AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı (Ulusal Ajans) tarafından kabul edilen KA1 ( Ana Eylem 1) Okul Eğitimi Personel Hareketliliği Projesi kapsamında faaliyetlerini gerçekleştirmişlerdir.
MÜDÜRLÜĞÜMÜZ OKULLARI KA1 PROJELERİ KAPSAMINDA YURT DIŞI EĞİTİMLERİ GERÇEKLEŞTİRİYOR

        Ankara Anadolu Lisesi’nin Okul Eğitimi Personel Hareketliliği  ( [ KA101 ], Proje No: 2014-1-TR01-KA101-005776) “Öğretim ve İletişim Becerilerini Geliştirme”  kursu kapsamında 11-21 Ocak 2015 tarihleri arasında İspanya’nın Barcelona şehrinde 1 öğretmenin katılımıyla gerçekleşmiştir. Kursta öğretmenler öğretim becerilerini geliştirme, öğrencileri motive etme, öğrencilerle iletişim kurma yöntem ve  metodları gibi konularda eğitim almışlardır.

        Doğan Çağlar Özel Eğitim Meslek Lisesi’nin 8 öğretmeni Erasmus+ KA101 “Okul Eğitimi  Personel Hareketliliği Projesi” kapsamında (2014-1-TR01-KA101-004411 Nolu) “Engelli Eğitiminde Uzaktan Eğitim Yönteminin Etkin Kullanımı” isimli projesi ile Çek Cumhuriyeti´nde eğitim aldı.

         8-14 Eylül 2014 tarihleri arasında Prag´da bulunan Charles (Karlova) Üniversitesi Eğitim Fakültesi´nde uzaktan eğitim konusunda kurs alan öğretmenlerimiz, uzun süreli hastalıklar ve ulaşım gibi sorunlar nedeniyle okula gelemeyen engelli öğrencilerin evlerinde sanal sınıflar oluşturarak eğitime aralıksız devam etmeyi hedefliyor.

        Şu an altyapı ve kurulum çalışmaları devam eden uzaktan eğitim sisteminin Nisan ayında tamamlanması ve kullanıma açılması planlanıyor. Sistem tam olarak faaliyet geçtiğinde okuldaki akıllı tahta ve internet alt yapısı kullanılarak öğrencilerin aralıksız eğitim almalarını sağlanmış olacak.

       Eğitime katılan öğretmenler, projenin raporlama ve değerlendirme süreci  tamamlandıktan sonra kazandıkları yetkinlikleri ve bilgileri diğer öğretmenlerle paylaşarak projenin daha fazla öğretmen ve öğrenciye ulaşmasını sağlayacaklardır.

 

Müdürlüğümüz Okulları KA1 Projeleri Kapsamında  Yurt Dışı Eğitimleri GerçekleştiriyorlarMüdürlüğümüz Okulları KA1 Projeleri Kapsamında  Yurt Dışı Eğitimleri GerçekleştiriyorlarMüdürlüğümüz Okulları KA1 Projeleri Kapsamında  Yurt Dışı Eğitimleri GerçekleştiriyorlarMüdürlüğümüz Okulları KA1 Projeleri Kapsamında  Yurt Dışı Eğitimleri GerçekleştiriyorlarMüdürlüğümüz Okulları KA1 Projeleri Kapsamında  Yurt Dışı Eğitimleri Gerçekleştiriyorlar

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.