ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki ve Teknik Eğitimi Tanıtım Yöneltme Fuarı

Müdürlüğümüzce düzenlenen “Mesleki ve Teknik Eğitimi Tanıtım Yöneltme Fuarı” ilçemizdeki 8.sınıf öğrencilerinde mesleki ve teknik eğitimi alanları hakkında farkındalık oluşturmak amacı ile 11 Mayıs 2016 tarihinde Ulucanlar Cezaevi Sergi Salonu’nda gerçekleştirildi. 
Mesleki ve Teknik Eğitimi Tanıtım Yöneltme Fuarı

Fuara Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şefika BİÇER, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Hüseyin ÜNLÜ, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlerimiz Muhittin ARIK, İzzet ALAMDAR, Saadettin DELLAL ve Mehmet RÜŞEN, KOSGEB Siteler Müdürü Erdal ÇINAR, KOSGEB Siteler KOBİ Uzmanı Ertuğrul NAZLI, Mesleki ve Teknik Eğitimi Tanıtım Yöneltme İl Koordinatörleri, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürleri, Şerife Uludağlı Ankara Olgunlaşma Enstitüsü Müdürü, Sektör Temsilcileri, okul müdürleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın söylenmesinin ardından İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şefika BİÇER açılış konuşmasında, kişinin gelecekteki yaşam tarzınının belirlenmesinde dönüm noktası olan mesleğini seçmesinin; doğru ve isabetli karar vermesinin tüm hayatının kalitesini ve mutluluğunu etkilediğini belirterek, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak amacımızın; öğrencilerimizin, sektörün istediği ve onların taleplerine cevap verebilecek nitelikte yetiştirilmesine olanak sağlayan,  gelişmelere ayak uydurabilen ve toplumun ihtiyaçlarını karşılayabilecek kalifiye eleman yetiştirilmesinin olduğunu, bu kapsamda çalışmalarımızın aralıksız devam ettiğini vurguladı.

 

Fuarda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile KOSGEB Siteler Müdürlüğü arasında bir yıllık zaman dilimini kapsayan protokol imzalandı. Protokole taraflar adına İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şefika BİÇER ve KOSGEB Siteler Müdürü Erdal ÇINAR imza attılar. İmzalanan protokole göre taraflar, ilçemiz mesleki ve teknik anadolu liselerinde öğrenim gören 12. sınıf öğrencilerine “Girişimcilik Semineri” verilmesine ve gönüllü öğrencilerin “KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” almalarına yönelik çalışmalar yapılması konusunda anlaştılar.

 

Program Şerife Uludağlı Ankara Olgunlaşma Enstitüsü’nün Osmanlı figürlerinden oluşan defile gösterisinin ardından İlçemiz bünyesinde bulunan ortaokullara yönelik olarak düzenlenen “Hayalimdeki Meslek” konulu resim yarışmasında dereceye giren öğrencilerimize ödülleri İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şefika BİÇER ve İl Milli Eğitim Şube Müdürü Hüseyin ÜNLÜ tarafından verildi. Ödül töreni sonrasında Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Halk Oyunu Ekibinin “Trabzon Yöresi” gösterisi davetlilerden büyük alkış aldı.

 

Program ilçemiz bünyesinde bulunan mesleki ve teknik anadolu liselerinin alan tanıtım stantlarının yer aldığı serginin açılışı ile devam etti. Stantlarda alan tanıtımları sektör - öğretmen - öğrenci işbirliği içerisinde gerçekleştirildi. Protokol üyelerinin alan tanıtım stantlarını gezmelerinin ardından program sona erdi. 

 

12-05-2016     12-05-2016

12-05-2016     12-05-2016

12-05-2016     12-05-2016

12-05-2016     12-05-2016

12-05-2016     12-05-2016

12-05-2016     12-05-2016

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.