ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM OKUL YÖNETİM KURULUMUZ TOPLANDI...

MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM OKUL YÖNETİM KURULUMUZ TOPLANDI...

2018-2019 Eğitim Öğretim yılı Altındağ İlçe Mesleki ve Teknik Eğitim Okul Yönetim Kurulu ilk toplantısını 11 Ocak 2019 tarihinde İskitler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirdi.

Mesleki ve teknik eğitim alanında yapılacak çalışmalarda sektör, ilgili meslek kuruluşları ve yerel yönetimlerin desteğini alarak daha nitelikli bir mesleki ve teknik eğitimi gerçekleştirmek amacıyla Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Zülkarneyin AVCI başkanlığında, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Muhittin ARIK, mesleki ve teknik ortaöğretim okul/kurum müdürleri, sektör ve meslek kuruluşu temsilcileri, belediye ve ilgili kamu, özel kurum ve kuruluşların temsilcilerinin yer aldığı "Altındağ İlçe Mesleki ve Teknik Eğitim Okul Yönetim Kurulu" ile konuların ve sorunların ele alınarak çözüm önerilerinin geliştirildiği bir platformun oluşması sağlandı.

Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Zülkarneyin AVCI konuşmalarında " Ülkemizin 2023 vizyonuna ulaşması, her bakımından kalkınmasında ve zenginleşmesinde , işsizliğin önlenmesinde, mal ve hizmet üreten sektörlerin ihtiyaç duyduğu nitelikli işgücünün, mesleki ve teknik eğitim yolu ile meslek ahlakı ve ahilik değerlerine sahip olarak yetiştirilmesi gerekmektedir.Bizler mesleki eğitimde nitelik ve etkinlik açısından Ankara İlimizdeki İlçeler arasında mesleki ve teknik eğitim oranının yüksek olmasını amaçlayan bir kurumuz. Okul-sektör işbirliği yapılarak eğitim istihdam ilişkisinin güçlendirilmesi amacıyla yeniliklere gelişmelere açık, çevre bilinci gelişmiş, bilimsel, kültürel ve sanatsal formasyonu ile manevi değerlerimizi sahiplenen özgüveni yüksek çalışkan bireyler yetiştirme çalışmalarımız devam etmektedir." dedi

Toplantıda "Mesleki ve Teknik Eğitim Okul Yönetim Kurulu" çalışmaları, mesleki ve teknik eğitim veren okullar, Ankara İlimizdeki ve Altındağ İlçemizdeki mesleki ve teknik eğitim öğrenci sayıları ve ortaöğretimdeki paylarıyla ilgili kurul üyelerine sunum yapıldı.Bakanlığımızın 2016/21 sayılı genelgesinin önemi vurgulandı. Ayrıca toplantıda mesleki ve teknik eğitim açısından 1.Dönem değerlendirildi, MEB Mesleki eğitimle ilgili gelen yazılar görüşüldü.

Sayın AVCI, değerli misafirlerimize ve mesleki ve teknik ortaöğretim okul/kurum müdürlerine katılımlarından dolayı teşekkür ederek toplantı sona erdi.


11-01-201911-01-201911-01-201911-01-201911-01-201911-01-2019

 

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.