ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM OKUL YÖNETİM KURULUMUZ TOPLANDI...

MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM OKUL YÖNETİM KURULUMUZ TOPLANDI...

MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM OKUL YÖNETİM KURULUMUZ TOPLANDI...

 

2017-2018 Eğitim Öğretim yılı Altındağ İlçe Mesleki ve Teknik Eğitim Okul Yönetim Kurulu ilk toplantısını 7 Şubat 2018 tarihinde İskitler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirdi.

 

Mesleki ve teknik eğitim alanında yapılacak çalışmalarda sektör, ilgili meslek kuruluşları ve yerel yönetimlerin desteğini alarak katılımcılık ve şeffaflık ilkeleri çerçevesinde daha nitelikli bir mesleki ve teknik eğitimi gerçekleştirmek amacıyla Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Zülkarneyin AVCI başkanlığında, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Emrah KOÇ ve Mahmut SAVURAN, mesleki ve teknik ortaöğretim okul/kurum müdürleri, sektör ve meslek kuruluşu temsilcileri, belediye ve ilgili kamu, özel kurum ve kuruluşların temsilcilerinin yer aldığı ‘’Altındağ İlçe Mesleki ve Teknik Eğitim Okul Yönetim Kurulu toplantısı yapıldı.

 

Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Zülkarneyin AVCI konuşmalarında ‘’ Bizler eğitimde nitelik ve etkinlik açısından Ankara İlimizdeki ilçeler arasında mesleki ve teknik eğitim oranının yüksek olduğu lider bir kurumuz. Okul-sektör işbirliği ile ara eleman yetiştirme çalışmalarımız devam etmektedir.Bu bağlamda katılımcı ve paylaşımcı bir yönetim anlayışımızla yeniliklere gelişmelere açık, çevre bilinci gelişmiş, bilimsel, kültürel ve sanatsal formasyonu ile manevi değerlerimizi sahiplenen özgüveni yüksek çalışkan bireyler yetiştirme hedeflerinin olduğunu vurguladı.

 

Şube Müdürü Emrah KOÇ konuşmalarında; Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü’nün "Okul Sektör İşbirliğinde Mesleki ve Teknik Eğitim Okul Yönetim Kurulu Çalışmaları" konulu yazısı gereği mesleki ve teknik eğitimin paydaşları olan kamu ve özel kuruluşlarla işbirliği yapılarak iş gücü piyasasının ve sektörün ihtiyaç ve beklentilerine uygun şekilde planlanmasının ve uygulanmasının gerekliliğini dile getirdi.

 

Konuşmasının ardından İlçe Millî Eğitim Şube Müdürümüz Sayın KOÇ tarafından mesleki ve teknik eğitim veren okullar, eğitim programları, Ankara İlimizdeki ve Altındağ İlçemizdeki mesleki ve teknik eğitim öğrenci sayıları ve ortaöğretimdeki paylarıyla ilgili kurul üyelerine sunum yapıldı. Mesleki teknik eğitim öğrencilerinin meslek ahlakı ve ahilik değerlerimize sahip olarak yetiştirilmelerinde sektörün, yerel yönetimlerin ilgili meslek kuruluşlarının desteğini almak ve işbirliği protokollerinin imzalanması gerektiğinden bahsetti.İmzalanmış olan protokollerde tarafların yükümlülükleri doğrultusunda okul sektör işbirliğinin sağlanmasını istedi.

 

 İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Zülkarneyin AVCI, değerli misafirlerimize ve mesleki ve teknik ortaöğretim okul/kurum müdürlerine katılımlarından dolayı teşekkür ederek toplantı sona erdi.

 

 

08-02-201808-02-201808-02-201808-02-201808-02-2018

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.