ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki ve Teknik Eğitim Okul Yönetim Kurulu Toplandı…

Mesleki ve Teknik Eğitim Okul Yönetim Kurulu Toplandı…

2016-2017 Eğitim Öğretim yılı Altındağ İlçe Mesleki ve Teknik Eğitim Okul Yönetim Kurulu son toplantısını 6 Haziran 2017 tarihinde İskitler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirdi.

 

Toplantıya mesleki ve teknik eğitim alanında yapılacak çalışmalarda sektör, ilgili meslek kuruluşları ve yerel yönetimlerin desteğini alarak daha nitelikli bir mesleki ve teknik eğitimi gerçekleştirmek amacıyla Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Zülkarneyin AVCI, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Muhittin ARIK, mesleki ve teknik ortaöğretim okul/kurum müdürleri, Altındağ Belediyesi Sosyal ve Kültür İşleri Müdürü Cengiz KESKİN, Ankara Marangozlar Odası Başkan Vekili, Numune Eğitim Araştırma Hastanesi Hemşire Sare DEĞİRMENCİ, Ankara Mobilyacılar ve Lakeciler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hüseyin TAKLACI katıldı.

 

Sayın ARIK yapmış olduğu açılış konuşmasında; bugün burada Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü’nün ‘’ Okul Sektör İşbirliğinde Mesleki ve Teknik Eğitim Okul Yönetim Kurulu Çalışmaları’’ konulu yazısı gereği mesleki ve teknik eğitimin paydaşları olan kamu ve özel kuruluşlarla işbirliği yapılarak iş gücü piyasasının ve sektörün ihtiyaç ve beklentilerine uygun şekilde planlanmasının ve uygulanmasının gerekliliğini vurguladı.

 

Mesleki ve teknik eğitim öğrencilerinin meslek ahlakı ve ahilik değerlerimize sahip olarak yetiştirilmelerinde sektörün, yerel yönetimlerin ilgili meslek kuruluşlarının desteğini almak ve işbirliği protokollerinin yükümlülükleri doğrultusunda çalışmalarımız devam etmektedir.

 

Toplantıda mesleki ve teknik eğitimi tanıtım yöneltme faaliyetleri ile Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü’nden gelen yazılar değerlendirildi.

 

Paydaşlarımızla yerel ve bölgesel düzeyde mesleki teknik eğitim ile ilgili konuların ve sorunların ele alınarak çözüm önerilerinin geliştirildiği bir platformun oluşturulması sağlandı.

 

Sayın AVCI, değerli misafirlerimize ve okul müdürlerimize katılımlarından dolayı teşekkür ederek toplantı sona erdi.

 

07-06-201707-06-201707-06-201707-06-2017

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.