ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürleriyle Aralık Ayı Toplantısı Yapıldı

Mesleki ve teknik anadolu lisesi müdürleri aralık ayı toplantısı İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şefika BİÇER başkanlığında İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ömer DELİBAŞ, ilçemiz bünyesinde bulunan mesleki ve teknik anadolu lisesi okul müdürleri, mesleki ve teknik eğitimi tanıtım yöneltme komisyon öğretmenlerinin katılımıyla 15 Aralık 2016 tarihinde Anafartalar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirildi.
Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürleriyle Aralık Ayı Toplantısı Yapıldı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şefika BİÇER toplantıda yaptığı konuşmada; “Mesleki eğitimde kaliteyi, başarıyı ve okullaşmayı arttırmak ve meslek liselerini tanıtarak okullarımızda hangi alan ve dallar bulunduğunu , bunların özelliklerinin neler olduğunu iyi bir şekilde ifade edilmesi gerektiğini belirtti. Bu çerçevede İşkur tarafından ilçemiz bünyesinde bulunan mesleki ve teknik anadolu lisesi 9.sınıf öğrencilerine Mesleki yönlendirme, meslek seçiminin önemi ve doğru meslek seçimi nasıl yapılmalıdır? konulu seminerlerimiz devam etmektedir.Etkinliğimizin amacı bireyin ilgi, yetenek ve becerileri doğrultusunda alan seçimini yaparak mesleğini belirlemesi, gelecekte mutlu, sağlıklı ve huzurlu yaşam sürdürmesi öncelikli hedefimizdir.” İfadelerini kullandı. Bu bağlamda kaybedecek öğrencimizin olmaması gerektiğini vurguladı.

 

Sayın Biçer; mesleki ve teknik eğitimi tanıtım yöneltme çalışmalarımızla diğer ilçelere örnek teşkil ettiğimizi, ilçemizde hazırlanan kısa film gösteriminin üst makamlarca beğenilmesi ve kendi faaliyetlerinde kullanılması, ilçemizle KOSGEB arasında imzalanan protokol, mesleki ve teknik eğitimi tanıtım yöneltme çalışmalarında ivme kazandığımızı ve bu istikamette ilerlememiz gerektiğini vurguladı. Bu çerçevede katkılarından dolayı okul müdürlerine ve mesleki tanıtım komisyonuna teşekkür etti.

 

Toplantıda, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz Ömer DELİBAŞ; 2016-2017 Eğitim Öğretim yılı mesleki eğitimle yapılacak olan çalışmaların planlanması, mesleki ve teknik eğitim okul yönetimi kurulu (MTOYK) oluşturulması, kurulun amacı ve yapılacak çalışmalar, projeler, e-mezun işlemleri, kardeş okullarla ilgili yapılacak çalışmaların planlanması, mesleki ve teknik Anadolu liselerinde 9.sınıflarda alan/dal tanıtım çalışmaları gibi konular hakkında okul müdürleriyle fikir alışverişinde bulundu.

 

Toplantı iyi dilek ve temennilerle sona erdi.

 

16-12-201616-12-201616-12-2016

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.