ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürleri ile Ekim Ayı Toplantısı

2016 - 2017 eğitim öğretim yılı mesleki ve teknik anadolu lisesi müdürleri ekim ayı toplantısı İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şefika BİÇER başkanlığında İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ömer DELİBAŞ, ilçemiz bünyesinde bulunan mesleki ve teknik anadolu lisesi okul müdürleri, mesleki ve teknik eğitimi tanıtım yöneltme komisyon öğretmenlerinin katılımıyla 20 Ekim 2016 tarihinde İskitler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirildi.
Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürleri ile Ekim Ayı Toplantısı

Toplantı öncesinde İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şefika BİÇER, İskitler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin yenilenen öğretmenler odası, toplantı odası ve müdür odasını inceledi. Ardından öğretmenler odasının açılışı gerçekleştirildi.

 

Toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şefika BİÇER yeni eğitim öğretim yılının mesleki ve teknik anadolu liseleri için hayırlı olması temennisiyle başladı. Ardından 2015 - 2016 eğitim öğretim yılında mesleki ve teknik eğitimi tanıtım yöneltme çalışmalarında ilimiz ve diğer ilçelerden bariz şekilde önde olduğumuzu vurguladı. İlçemizde hazırlanan kısa film gösteriminin üst makamlarca beğenilmesi ve kendi faaliyetlerinde kullanılması, İlçemizle KOSGEB arasında imzalanan protokol, mesleki ve teknik eğitimi tanıtım yöneltme çalışmalarının amacına ulaştığının göstergesi olduğunu belirtti. Sayın BİÇER burada “KOSGEB tarafından gerçekleştirilen girişimcilik seminerleri sonrasında bazı öğrencilerimiz KOSGEB’ten hibe alarak iş yerinin patronu olmuştur. Bu bağlamda öğrencilerimizin girişimcilik ruhunun gelişmesi bizi onurlandırmıştır.” dedi.

 

Toplantıda İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz Ömer DELİBAŞ; 2015 - 2016 eğitim öğretim yılında mesleki ve teknik eğitimle ilgili yapılan çalışmaların değerlendirilmesi, okul - sektör işbirliği kapsamında yapılan protokoller, projeler, uzmanlaşmış - ihtisaslaşmış mesleki ve teknik anadolu liselerine geçiş, alan/dal açma/kapama çalışmalarında dikkat edilmesi gereken hususlar, okullarda yapılan tam gün tam yıl çalışmaları, e-mezun işlemleri, işletmelerde beceri eğitimi ve stajların takibi gibi konular hakkında okul müdürleriyle fikir alışverişinde bulundu.

 

Toplantı iyi dilek ve temennilerle sona erdi.

 

21-10-2016     21-10-2016

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.