ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 9.Sınıf Öğrencilerine “Mesleki Yönlendirme” Semineri Verildi

2016-2017 Eğitim Öğretim yılı Mesleki ve Teknik Eğitimi Tanıtım Yöneltme çalışmaları ile ilgili olarak düzenlenen seminer 2 Aralık 2016 tarihinde Ulus Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi toplantı salonunda gerçekleştirildi.
Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 9.Sınıf Öğrencilerine “Mesleki Yönlendirme” Semineri Verildi

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından organize edilen "Mesleki yönlendirme, Meslek Seçiminin Önemi, Doğru Meslek Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?" konulu seminere İş ve Meslek Danışmanı İrem TOPALOĞLU konuşmacı olarak katıldı.

 

İrem TOPALOĞLU konuşmasında; Meslek nedir? Kendini Tanıma, Alan Seçimi Nasıl Belirlenir? Meslek Neden Önemlidir? Doğru Bir Meslek Seçmek İnsana Neler Kazandırır? Yanlış Meslek seçimi Nelere Neden Olabilir? Meslek Seçiminde Doğru ve Gerçekçi Kararlara Nasıl Ulaşılır? Değerlerimizin Önemi, Meslekleri tanımak, Mesleki Eğitim Yerlerini Tanıma, Meslek Seçme Aşamasında Türkiye İş Kurumu’ndan Nasıl Yararlanılır? vs. konularda bilgi verdi. Topaloğlu, öğrencilere meslek hayatında güçlü olmak için önerilerde bulundu.

 

Konuşmasının ardından öğrencilerin sorularını cevaplandıran İrem TOPALOĞLU; sağlıklı, başarılı ve mutlu bir yaşam dileyerek konuşmasını noktaladı.

 

Altındağ İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ömer DELİBAŞ konuşmasında akademik başarının önemini vurguladı. Herkes mühendis doktor olamaz; bireyin ilgi, yetenek ve becerilerinin meslek seçimindeki etkisinden, başarının kendiliğinden gelmediği ve çaba sarf edilmesi gerektiğinden bahsetti. Öğrencilere hayat tecrübelerini aktaran Delibaş, başarılı bir eğitim-öğretim yılı geçirme dileğinde bulundu.

 

Seminer İş ve Meslek Danışmanı İrem TOPALOĞLU´ na teşekkür edilerek sona erdi.

 

06-12-201606-12-2016

06-12-201606-12-201606-12-2016

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.