ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki Tanıtım Kariyer Günleri Devam Ediyor

2015 - 2016 Eğitim - Öğretim yılı Mesleki ve Teknik Eğitim Tanıtım Yöneltme çalışmaları ile ilgili olarak düzenlenen kariyer günleri kapsamında seminerlerimiz mesleki ve teknik anadolu liselerimizde devam ediyor.
Mesleki Tanıtım Kariyer Günleri Devam Ediyor

11 Mayıs 2016 tarihinde Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile KOSGEB Siteler Müdürlüğü arasında imzalanan protokol gereğince Müdürlüğümüzce organize edilen “Girişimcilik Semineri” KOSGEB KOBİ Uzmanı Ertuğrul NAZLI tarafından 24 Mayıs 2016 tarihinde Altındağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirildi.  Seminere Altındağ Kaymakamı Ali Fuat TÜRKEL, Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şefika BİÇER, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz Saadettin DELLAL, okul müdürü, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

 

İlçemiz bünyesinde bulunan mesleki ve teknik anadolu liselerinde öğrenim gören öğrencilerin girişimcilik yönünün geliştirilmesi ve devlet destekleri konusunda farkındalık oluşturulması amacıyla verilen seminerde ´´Girişimcilik Tanımı, Girişimciliğin Önemi, İş Kurma Süreçleri, İş Planı Hazırlanması, SWOT Analizi ve KOSGEB Girişimcilik Destekleri´´ konusunda bilgi verildi. Programda öğrencilerin soruları da cevaplandırıldı.

 

Altındağ Kaymakamı Ali Fuat TÜRKEL, yaptığı konuşmada öğrencilerimize şimdiki anın kıymetini bilmeleri gerektiğini vurgulayarak, ellerine geçen fırsatları iyi değerlendirmeleri ve nitelikli bireyler olarak yetişmeleri adına kendilerini sürekli olarak yenilemeleri tavsiyesinde bulunarak başarılar diledi.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şefika BİÇER, konuşmasında imzalanan protokolün Türkiye´de ilk olması sebebiyle öğrencilerimizin şanslı olduğunu, bu ve benzeri fırsatları değerlendirmeleri ve nitelikli bireyler olarak yetişmeleri gerektiğini ve herkesin üniversite mezunu olmak zorunda olmadığını vurgulayarak öğrencilerimizin ilgi ve yeteneklerine uygun, başarılı ve mutlu olacağı mesleği seçip bu alanda kendilerini geliştirmeleri gerektiğini ifade etti.

 

Seminer KOSGEB Siteler KOBİ Uzmanı Ertuğrul NAZLI´ ya plaket ve çiçek takdim edilmesinin ardından toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

 

26-05-2016     26-05-2016

26-05-2016     26-05-2016

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.