ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

LİSELER ARASI MÜNAZARA YARIŞMAMIZIN FİNALİ YAPILDI

      Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz organizasyonu ile 8 Aralık 2014´te başlayan münazara yolculuğumuz 20 oturum boyunca  büyük bir coşkuyla devam ederek 13 Ocak 2015 tarihinde Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen finalle son buldu.
LİSELER ARASI MÜNAZARA YARIŞMAMIZIN FİNALİ YAPILDI

      Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz organizasyonu ile 8 Aralık 2014´te başlayan münazara yolculuğumuz 20 oturum boyunca  büyük bir coşkuyla devam ederek 13 Ocak 2015 tarihinde Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen finalle son buldu.

 

      İlçemiz  bünyesinde bulunan 26 liseden 20´si ilkini gerçekleştirmekten gurur  duyduğumuz,  etkinliğimize katıldılar.

 

      Münazaralar 8 Aralık 2014 tarihinde  Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi salonunda törenle başladı. 9 Aralık 2014’te Zübeyde Hanım  Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde, 10 Aralık 2014 tarihinde ise Esenevler Anadolu Lisesi’nde ilk turumuzu gerçekleştirdik. İlk turda 20 lisemiz kura ile belirlenen rakipleri ile yarıştı ve 10 lisemiz 2. tura katılmayı hak kazandı.

         

      Öğrencilerimizin kendilerine güven duyma ve sorumluluk duygularını geliştirmeleri, kendilerini ifade edebilmeleri, fikir üretme, düşüncelerini savunma ve çözüm bulma yeteneklerini geliştirmeleri, zamanlarını etkili, enerjilerini verimli kullanabilmeleri nihai hedefimizdi.

         

      Bu amaçla başlayan münazaralarımızın 2. tur müsabakaları 17 Aralık 2014 tarihinde Altındağ Halk Eğitim Merkezi’nde, 18 Aralık 2014’te Mahir İz Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde hız kesmeden, büyük bir coşkuyla devam etti. Bu turda  kazanan 5 ekibimize ek olarak " En yüksek puanı alan " okulumuz da 3. tura geçti.

         

      Heyecanı ve coşkusu gittikçe artan, tartışmaların hararetlendiği münazaralarımızın çeyrek finali 24 Aralık 2014 tarihinde Altındağ Halk Eğitim Merkezi´nde yapıldı. 3 okulumuza ek olarak yine en yüksek puanı alan 2. Okulumuz da  yarı finale kalma başarısını gösterdi.

         

      Yarı final müsabakalarımız ise 30 Aralık 2014’te Altındağ Halk Eğitim Merkezi´nde gerçekleştirilerek  2014 yılı anlamlı bir etkinlikle sonlandırıldı. Yarı final sonucunda Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi ve Özel Muradiye Liseleri finalist oldular.

         

    13 Ocak 2014 tarihinde Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi salonunda yapılan final münazarasına Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürümüz  Sayın İlhan ERANIL, Şube Müdürlerimiz Sayın Cemil ALKIŞ, İzzet ALAMDAR, Mehmet RÜŞEN ve okul müdürleri başta olmak üzere çok sayıda davetli katıldı.

 

     Yarışmanın başında münazara sürecini özetleyen video gösterimi gerçekleştirildi. Jüri değerlendirmesini gerçekleştirirken Altındağ Yeni Hayat İlkokulu öğrencilerinden oluşan ritim grubu yaptıkları gösteri ile salonda bir heyecan dalgası oluşturdu.

 

      İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın İlhan ERANIL yaptığı konuşmada çocukların sosyal eğitiminin önemli olduğunu ve yapılan bu münazara yarışmasının amacının öğrencilerin kendilerini ifade etmelerini sağlayacağını belirtti. Burada edinilen tecrübelerin öğrencilerimize ömürleri boyunca faydalı olacağını ifade etti.

 

       Konuşmanın ardından münazara yarışmaları boyunca en iyi konuşan öğrenci olarak seçilen Mehmet Ali Hasan Coşkun Anadolu Lisesi öğrencisi Nursena DURSUNOĞLU’na hediyesi İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz Cemil ALKIŞ tarafından verildi.

 

        Çekişmeli geçen yarışmanın ardından Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi BİRİNCİLİK ipini göğüsledi. Her iki okulumuza da plaket ve hediyelerini İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın İlhan ERANIL verdi. Şube müdürlerimiz ve finalist okullarımızın yönetici ve öğretmenlerinin sahneye davet edilerek fotoğraf çekimi gerçekleştirilmesinin ardından program sona erdi.

      

         İki aylık süreçte finale ulaşma yolunda büyük gayretler gösteren okullarımıza, finalde yarışma başarısını gösteren Özel Muradiye Liseleri  ve Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi’ne, destek veren tüm kurumlarımıza ve idarecilerimize teşekkür ederiz.

 

Liseler Arası Münazara Yarışması FinaliLiseler Arası Münazara Yarışması FinaliLiseler Arası Münazara Yarışması FinaliLiseler Arası Münazara Yarışması FinaliLiseler Arası Münazara Yarışması FinaliLiseler Arası Münazara Yarışması FinaliLiseler Arası Münazara Yarışması FinaliLiseler Arası Münazara Yarışması FinaliLiseler Arası Münazara Yarışması FinaliLiseler Arası Münazara Yarışması FinaliLiseler Arası Münazara Yarışması FinaliLiseler Arası Münazara Yarışması FinaliLiseler Arası Münazara Yarışması FinaliLiseler Arası Münazara Yarışması FinaliLiseler Arası Münazara Yarışması FinaliLiseler Arası Münazara Yarışması FinaliLiseler Arası Münazara Yarışması FinaliLiseler Arası Münazara Yarışması FinaliLiseler Arası Münazara Yarışması FinaliLiseler Arası Münazara Yarışması FinaliLiseler Arası Münazara Yarışması FinaliLiseler Arası Münazara Yarışması FinaliLiseler Arası Münazara Yarışması FinaliLiseler Arası Münazara Yarışması FinaliLiseler Arası Münazara Yarışması FinaliLiseler Arası Münazara Yarışması FinaliLiseler Arası Münazara Yarışması FinaliLiseler Arası Münazara Yarışması FinaliLiseler Arası Münazara Yarışması FinaliLiseler Arası Münazara Yarışması FinaliLiseler Arası Münazara Yarışması FinaliLiseler Arası Münazara Yarışması FinaliLiseler Arası Münazara Yarışması FinaliLiseler Arası Münazara Yarışması FinaliLiseler Arası Münazara Yarışması FinaliLiseler Arası Münazara Yarışması FinaliLiseler Arası Münazara Yarışması FinaliLiseler Arası Münazara Yarışması FinaliLiseler Arası Münazara Yarışması FinaliLiseler Arası Münazara Yarışması FinaliLiseler Arası Münazara Yarışması FinaliLiseler Arası Münazara Yarışması FinaliLiseler Arası Münazara Yarışması FinaliLiseler Arası Münazara Yarışması Finali

 

               

 

               

 

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.