ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kut’ül Amare Zaferi’nin 100.Yıl Programı

Kut’ül Amare Zaferi’nin 100.yıl programı 29 Nisan 2016 tarihinde Sabahattin Zaim Sosyal Bilimler Lisesi’nde düzenlendi.
Kut’ül Amare Zaferi’nin 100.Yıl Programı

Programa İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şefika BİÇER, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz Saadettin DELLAL, Gazi Üniversitesi Polatlı Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Adnan GÜL, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldılar.

 

Kut’ül Amare Zaferi programı saygı duruşu ve İstiklal Marşı´mızın okunmasının ardından, Sabahattin Zaim Sosyal Bilimler Lisesi müdürü Levent KOÇ’un açılış konuşması ile başladı.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şefika BİÇER günün anlam ve önemini belirten konuşmasına, “Kut’ül Amare, 29 Nisan 1916 tarihinde Osmanlı ordusunun Irak’ın Kut Bölgesi’nde İngilizlere karşı kazandığı büyük bir zaferin adıdır. Vaktiyle önemsenen, hatta 1952’ye kadar Halil Paşa’nın önerisi doğrultusunda Kut Bayramı olarak kutlanan bir zaferdir Kut’ül Amare.” diyerek başlamıştır.

 

Konuşmasına İngiliz Komutan Towsend’in “Savaşın zevkini tatmak isteyen Türklerle savaşsın” sözüyle devam eden İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şefika BİÇER, Türklerin tarihin her döneminde mertçe mücadele eden savaşçılar olduğunu belirterek, bayrağımızı, vatanımızı ve imanımızı kimseye çiğnetmemek için tarihin her döneminde mücadele ettiğimizi, bugün de mücadeleye devam ettiğimizi, gerekirse yarın da mücadele edeceğimizi ifade etti.

 

Program Kut’ül Amare Zaferi’nin anlatıldığı slayt gösterisi ve “Çanakkale Şehitlerine” şiirinin okunmasının ardından Gazi Üniversitesi Polatlı Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Adnan GÜL’ün Kut’ül Amare Zaferi’ni anlatan sunumu ile devam etti.

 

Program İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şefika BİÇER’in Gazi Üniversitesi Polatlı Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Adnan GÜL’e plaket, çiçek takdim etmesi ve Sabahattin Zaim Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri arasında düzenlenen “Siyer-i Nebi” yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ile sona erdi.

 

Programdan sonra Sabahattin Zaim Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri tarafından düzenlenen resim sergisinin açılışını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şefika BİÇER, “Okul Şehitlik Fidanlığı”na fidan dikimi gerçekleştirdikten sonra toplu fotoğraf çekiminin ardından okuldan ayrıldı.

 

02-05-2016     02-05-2016

02-05-2016     02-05-2016

02-05-2016     02-05-2016

02-05-2016     02-05-2016

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.