ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Konuşan Harfler Projemizi ve Mesleki Tanıtım Kısa Filmimizi Bakanlık Yetkililerine Tanıttık…

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şefika BİÇER 24 Mart 2016 tarihinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzce yürütülen “Zahir ile Konuşan Harfler” projesi ile mesleki ve teknik anadolu liseleri spot filmini Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerine ve Talim Terbiye Kurulu Başkanı Hüseyin ŞİRİN’e tanıttı.
Konuşan Harfler Projemizi ve Mesleki Tanıtım Kısa Filmimizi Bakanlık Yetkililerine Tanıttık…

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şefika BİÇER, Talim Terbiye Kurulu Başkanı Hüseyin ŞİRİN, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Muhterem KURT, Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Osman Nuri GÜLAY ve Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Fethi Fahri KAYA’yı makamlarında ziyaret ederek Zahir maskotu ile birlikte “Zahir ile Konuşan Harfler” projemizin yönteminin nasıl uygulandığını dokümanları ve animasyonları ile tanıtarak proje hakkında bilgi verdi. Ayrıca ziyaret sırasında mesleki ve teknik liselerin tanıtımının yapıldığı 40 saniyelik mesleki tanıtım spot filmi izlendi.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şefika BİÇER ziyaretlerinde, “Zahir ile Konuşan Harfler” projesinin okuma yazmayı öğrenmekte zorlanan özel eğitim ve kaynaştırma öğrencilerinin bu sorunlarına çözüm noktasında katkı sunmak üzere hazırlanmış bir proje olduğunu belirterek uygulanan öğrenciler üzerinde hem akademik hem de okuma yazmayı sevme noktasında ciddi anlamda başarılı olduğunu vurgulamıştır. Ayrıca harfler ile ilgili yapılan drama çalışmalarının öğrencilerin sosyalleşmesine önemli ölçüde katkı sağladığını ifade etmiştir.

25-03-2016     25-03-2016

25-03-2016     25-03-2016

25-03-2016     25-03-2016

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.