ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Keçesel Dönüşüm” Sergisi…

Cebeci Ortaokulu öğretmeni Oğuz KOÇ tarafından düzenlenen “Keçesel Dönüşüm” sergisi 13 Nisan 2016 tarihinde Cebeci Ortaokulu Çatı Sergi Salonu’nda açıldı.
“Keçesel Dönüşüm” Sergisi…

Serginin açılışına Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Ali Rıza ALTUNEL, Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Erol BOZKURT, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şefika BİÇER, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz Saadettin DELLAL, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı.

 

Cumhuriyetin dördüncü okulu olarak Ankara´da açılan ve 1939 yılında eğitim hayatına başlayan Cebeci Ortaokulu’nun atıl durumda bulunan muhteşem çatı katını faaliyete geçirmek, okulun adını duyurmak ve yok olmaya yüz tutmuş el sanatlarımızdan keçe sanatını yeni ve modern tasarımlarla günümüze taşımak ve tanıtmak amacıyla açılmış olan sergiyi gezen İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şefika BİÇER keçeden elde edilen eserleri çok beğendiğini belirterek sergi sahibi Oğuz KOÇ’dan bu güzel sanatı öğrencilerine öğreterek gelecek nesillere aktarılması için söz aldı.

 

Sergi sahibi öğretmenimiz plaketini Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Ali Rıza ALTUNEL’in elinden alırken, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şefika BİÇER de öğretmenimize küçük bir hediye takdim etti.

 

Sergi 22 Nisan 2016 tarihine kadar ziyarete açık kalacaktır.

 

13-04-2016     13-04-2016

13-04-2016     13-04-2016

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.