ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KAYMAKAMIMIZ ÖNDERLİĞİNDE “ALTINDAĞ’DA EĞİTİM VE GÜVENLİK” KONULU TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

KAYMAKAMIMIZ ÖNDERLİĞİNDE “ALTINDAĞ’DA EĞİTİM VE GÜVENLİK” KONULU TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Altındağ’da ikamet eden çocuklarımızın eğitim-öğretim faaliyetlerinden yararlanmaları ve güvenlik konusunda yaşanılan güçlüklerin çözümü konusunda ortak bir yol belirlemek, bilgi paylaşımında bulunmak ve sorunlara çözüm yolları üretebilmek için 12.09.2017 tarihinde Altındağ Kaymakamımız Erol KARAÖMEROĞLU başkanlığında Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde toplantı düzenlendi.

 

Altındağ Kaymakamımız Erol KARAÖMEROĞLU, Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Zülkarneyin AVCI, Altındağ Belediye Başkanı Yardımcısı Tuncay TEMEL, Altındağ İlçe Emniyet Müdürü Metin BIYIK, Altındağ İlçe Jandarma Komutanı Vekili Şenel ERYAVUZ ile Altındağ muhtarları, okul aile birliği başkanları ve okul müdürleri bir araya geldi.

 

Toplantı; Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasının ardından Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Zülkarneyin AVCI’nın açılış konuşmasıyla devam etti.

 

Altındağ muhtarları, okul aile birliği başkanları ve okul müdürleri ile gerçekleşen toplantıda Altındağ İlçe Emniyet Müdürü Metin BIYIK güvenlik konusunda sunum; Altındağ Belediyesi Başkan Yardımcısı Tuncay TEMEL konuşma yaptılar.

Yeni eğitim öğretim yılı ülkemize, öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve tüm eğitim camiamıza hayırlı olsun diyerek konuşmasına başlayan KARAÖMEROĞLU;

 

 “Yeni eğitim öğretim yılında birinci önceliğimiz çocuklarımızın güvenliği bunu sağlamak için ilgili birim amirlerimizle beraber tüm tedbirleri alıyoruz. Alınan tedbirler zamanında olduğunda ve gerekli bilgilendirmeler zamanında ve ilgili birime yapıldığında daha etkili olur” dedi.

 

Okul çevresinde uyuşturucu ve fuhuşla mücadelenin milli görev olduğunu kötü alışkanlıklardan çocuklarımızı mutlaka uzak tutmamız gerektiğini söyleyen KARAÖMEROĞLU,  başta ben emniyet müdürümüz ve milli eğitim müdürümüz bu konuda çok hassasız, konuyla ilgili mahalle mahalle okul okul değerlendirmelerde bulunuyoruz dedi.

 

Öğrenci ve öğretmen devamlığının önemine değinen KARAÖMEROĞLU, okula gelmeyen öğrencinin velisine 2 saat içinde bilgi verilecek bu çerçevede öğretmen devamlılığında kullanılan sağlık raporlarına dikkat edileceğini ve dönem içi öğretmen ve yönetici istifalarının kabul edilmeyeceğini söyledi. Okul müdürlerimizin devam konularında taviz vermemelidir diyen KARAÖMEROĞLU, ll. Beyazıt’ın “Yönetimde merhamet olmaz” sözünü hatırlattı.

 

KARAÖMEROĞLU, liselerde güvenliğin ayrı bir öneme sahip olduğunu, gerekli görüldüğünde belli periyotlarla arama yapılması gerektiğini dile getirdi.

 

Okul çevresi denetimlerde okul, emniyet ve veli işbirliği şart diyen KARAÖMEROĞLU, çete vari oluşumlar temizleneceğini, internet kafelerin ve umuma açık eğlence merkezlerinin denetimlerin artırılacağını söyledi.

 

Konuşmasında okul servisleri ve okul kantinlerinin denetimine de değinen KARAÖMEROĞLU, kantin denetimlerine gerekli görülmesi durumlarında kendisinin İlçe Tarım Müdürünün ve İlçe Emniyet Müdürünün devreye gireceğini, servis denetimlerine ağırlık verilmesini, özellikle servis şoförlerinin iyi araştırılması gerektiğini hatırlattı.

 

Konuşmaların ardından, mahalle muhtarlarının, okul müdürlerinin ve okul aile birliği başkanlarının önerileri dinlendi ve soruları cevaplandırıldı.

 

Toplantı; iyi dilek ve temennilerle sona erdi.

 

13-09-201713-09-201713-09-201713-09-201713-09-201713-09-2017

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.