ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kariyer Seminerlerimiz Devam Ediyor

11 Aralık 2015’te Ulucanlar Yarı Açık Cezaevi Kültür ve Kongre Merkezi’nde Yazar Hayati İNANÇ tarafından edebi sohbet gerçekleştirildi.
Kariyer Seminerlerimiz Devam Ediyor

Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen seminere; İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şefika BİÇER, Şube Müdürümüz Saadettin DELLAL, Altındağ Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Cengiz KESKİN, okul ve kurum yöneticileri katıldılar.

 

Programın açılış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şefika BİÇER, ilçemiz yöneticilerimize yönelik olarak düzenlenen bu seminerlerin amacının, yöneticilerimizin okul ortamında karşılaştıkları sorunlardan bir nebze olsun uzaklaştırarak yönetim ve yöneticiliğe farklı bir pencereden bakma imkanı sağlamayı ve entelektüel bir bakış açısı kazandırmayı hedeflediğini vurguladı.

 

Hayati İNANÇ konuşmasında; divan edebiyatının ünlü şairlerinden beyitler paylaşıp, Osmanlı Devleti’nin en büyük padişahlarından olan Kanuni Sultan Süleyman’ın lider kişiliğinden bahsederek, şairliğinden ve edebi eserlerinden örnekler verdi. Günümüzde Türkçe yazılan eserleri Türkçe’ye tercüme etmek zorunda kaldığımızı ve öz değerlerimizden uzaklaştığımızı belirtti.

 

Program Hayati İNANÇ’a çiçek ve ilçemiz bünyesinde bulunan mesleki ve teknik lise nakış bölümü öğrencilerinin yapmış olduğu bir tablo takdim edilmesinin ardından Hayati İNANÇ “Can Veren Pervaneler” adlı kitabını imzaladı.

 

14-12-2015     14-12-2015

14-12-2015     14-12-2015

14-12-2015     14-12-2015

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.