ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kariyer Günlerimiz Başladı.

Kariyer Günlerimiz Başladı.

2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı Mesleki ve Teknik Eğitimi Tanıtım Yöneltme çalışmaları ile ilgili olarak düzenlenen kariyer günleri kapsamında 28 Şubat-20 Nisan 2023 tarihleri arasında Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerindeki 12.sınıf öğrencilerine Altındağ İşkur Hizmet Merkezi tarafından seminer verilmektedir.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan YILDIRIM, açılış konuşmasında; ''Bireylerin iş hayatında kişisel ve mesleki gelişim oldukça önemli bir yere sahiptir. İşe alım sürecinde mesleki tecrübelerin ön plandadır. Ancak adaylar arasında işe alım için ayırıcı etkiyi, bireyin kişisel gelişimi belirlemektedir. Eğitim hayatınızı en verimli şekilde değerlendirin. Mesleğinizdeki gelişmeleri yakından takip edin. Mesleğinizi sürdürmek için ehliyet sahibi olmalısınız. Dijitalleşme çağında öğrencilik yıllarından itibaren bu ihtiyaçları tamamlamanız iş hayatına hızlı atılmanızı sağlayacaktır. '' dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen "İş Arama Becerileri ve Öz Geçmiş Hazırlama" konulu seminere İş ve Meslek Danışmanları konuşmacı olarak katılım sağladı.

İş ve Meslek Danışmanları konuşmasında İŞ-KUR´un faaliyet alanları ve iş arama sürecinin basamaklarından bahsetti. Öz Geçmiş (CV) hazırlama, iş görüşmesinde etkili görüşme stratejileri ve  beden dili, konuşma, davranış, iş ile ilgili yanlışlar hakkında bilgi verdi. Ayrıca meslek hayatında güçlü olmak için önerilerde bulundu ve öğrencilerin sorularını cevaplandırdı.

Seminer,  iyi dilek ve temennilerle sona erdi.

28-02-202328-02-202328-02-202328-02-2023

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.