ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

‘KARDEŞLER İYİ ANLAŞIR’ KÜLTÜREL ENTEGRASYON PROJEMİZ BAŞLADI

‘KARDEŞLER İYİ ANLAŞIR’ KÜLTÜREL ENTEGRASYON PROJEMİZ BAŞLADI

‘KARDEŞLER İYİ ANLAŞIR’ KÜLTÜREL ENTEGRASYON PROJEMİZ BAŞLADI

İlçemiz genelinde uygulanmak üzere; Türk ve Suriyeli öğrencilerin kültürel kaynaşmasını konu alan ‘Kardeşler İyi Anlaşır Kültürel Entegrasyon Projesi’ nin Açılış Toplantısı ilgili kurum müdürleri ve yetkilendirilen personelin katılımıyla yapılmıştır. İçten ve samimi bir ortamda gerçekleşen toplantı, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Zülkarneyin AVCI’nın yapmış olduğu açılış konuşması ile başlamıştır. Ardından proje sunumu ile devam edilmiştir. Tüm kurum müdürleri projeye olan inançlarını ve gerekli gördükleri noktaları ifade ettikleri konuşmalarını, ikramlar eşliğinde yapılmışlardır. Projenin İlçemiz ve ülkemiz adına hayırlara vesile olması temennisi ile açılış toplantısı bitirilmiştir.

 Proje sahibi ve koordinasyon yöneticisi olan Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, ilçemiz okullarının  tüm iş ve sorunları ile en iyi şekilde ilgilenmektedir. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Zülkarneyin AVCI’ nın özel isteği ve ilgisiyle İlçe Proje Koordinatörü Özden Hünkar TIRAŞ tarafından hazırlanan ‘Kardeşler İyi Anlaşır Projesi’ ne çözüm noktasında kendisi tam destek vermektedir.

‘Birlikten Kuvvet Doğar’ prensibi ile ortaya çıkan projemiz Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün koordinesinde, paydaş kurumlarımızdan alanlarında yetkin isimlerin katılımıyla oluşturulan Proje Kurulu tarafından yürütülecektir. Paydaş kurumların her biri proje konusunun ayrı bir alanında bilgi, deneyim ve verilere sahiptir.

Paydaş Kurumlarımız ; Altındağ Rehberlik ve Araştırma Merkezi, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Altındağ Sosyal Hizmetler Merkezi, Türk Kızılayı Ankara Şubesi, Türk Diyanet Vakfı KAGEM Sosyal Destek ve Eğitim Merkezi , Hacettepe Üniversitesi ile Ankara Yardımlaşma ve Dayanışma Platformu ( AYDAP)’dur.

Projenin Hedef Kitlesi; Altındağ ilçesinde öğrenim çağındaki Suriyeli öğrencilerimiz, onların aileleri, Türk Öğrencilerimiz ve velileri ile okul personelleridir. Nihai faydalanıcı Türk toplumu olacaktır.


02-03-201802-03-201802-03-201802-03-2018

      

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.