ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İstiklal Marşımızın Kabul Edilişinin 101. Yılında İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Oğuz YILMAZ'ın Mesajı

İstiklal Marşımızın Kabul Edilişinin 101. Yılında İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Oğuz YILMAZ'ın Mesajı

Korkma!

Cehennem olsa gelen göğsümüzde söndürürüz;

Bu yol ki hak yoludur dönme bilmeyiz yürürüz!

 

Hak bildiği yolda millî mücadele ruhunun canlanmasına ve yaşatılmasına ömrünü adayan, büyük dava adamı, İstiklal Şairimiz Mehmet Âkif Ersoy'un kaleme aldığı İstiklal Marşımızın, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde milli marş olarak kabul edilişinin 101. yıl dönümünü kutlamanın büyük coşku ve heyecanını yaşıyoruz.

İstiklal ve istikbal mücadelesindeki kahramanlığı, inancı anlatan, en zorlu günlerde milletimize cesaret ve moral kaynağı olan, bugün bile her dizesi yüreklere dokunan İstiklal Marşımız, en kıymetli ortak değerlerimizdendir.

"Allah, bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın!" niyazında bulunarak bağımsız vatan fikrini her fırsatta dile getiren Mehmet Akif Ersoy;  Kurtuluş Savaşımızın adeta manifestosu olan İstiklal Marşı'nı cephelerde çarpışan kahraman ordumuzun hissiyatıyla, Anadolu'nun her karış toprağında şekillenen ve Anadolu insanının yüreğinden taşan İstiklal ruhuyla kaleme alınmıştır.

İstiklal Marşı,  her bir köşesinde bu milletin, bu toprakların ilelebet varlığını sürdürmesi için silahıyla, bileğiyle, dualarıyla, ekmeği-aşıyla katkı veren insanımızın en saf, en temiz duygularını yansıtır.

O yüzden İstiklal Marşı bizim milli mutabakat metnimizdir.

Tarihinin her döneminde bağımsızlığına ve vatanına yönelen tehditlere birlik ve beraberliğinden ödün vermeden karşı koyan aziz milletimiz, inanıyorum ki Akif'in İstiklal Marşı ile ortaya koyduğu değerlerimize her zaman sahip çıkacak; ortak sesimiz, ortak vicdanımız olan İstiklal Marşımızı ilelebet muhafaza edecektir.

Bu düşüncelerle, İstiklal Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından milli marş olarak kabul edilişinin 101.yıl dönümünü kutluyor; şiirleriyle, yazılarıyla, konuşmalarıyla milli mücadelenin manevi ateşleyicilerinden olan "İstiklal Şairi", dava adamı Mehmet Akif Ersoy'u ve milli mücadele kahramanlarımızı, istiklalimiz uğruna bugün de canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum.

Oğuz YILMAZ

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.