ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İmam Hatip Okullarının Kuruluş Yıldönümü’nü Kutlama Programı Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde Düzenlendi

İmam hatip okullarının kuruluş yıldönümü programı Altındağ Hacı Bayram İmam Hatip Okulları tarafından Elazığ Milletvekili Serpil BULUT, Ankara İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hilmi KARABACAK, Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şefika BİÇER, Altındağ İlçe Şube Müdürlerimiz ve İmam Hatip Okul müdürlerinin katılımıyla 13 Ekim 2015’te Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde düzenlendi.
İmam Hatip Okullarının Kuruluş Yıldönümü’nü Kutlama Programı Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde Düzenlendi

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mız ile başlayan program Kur’an-ı Kerim tilaveti ve okunan şiirlerle devam etti.

 

Elazığ Milletvekili Serpil BULUT konuşmasında; İmam Hatiplerin Türkiye tarihinde artısı eksisi ile önemli ve başarılı bir proje olduğunu, İmam Hatip terbiyesi almış nice insanın ülkenin kalkınmasında motor görevi üstlendiğini, İmam Hatip neslinin artık ülke dışına taştığını, evrenselleştiğini akademisyenleri, idareci ve devlet adamları örneklerinde gördüğümüzü vurguladı.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şefika BİÇER konuşmasında “İmam Hatip Liseleri bu ülkeyi meydana getiren Anadolu insanının içinden çıkan en önemli toplumsal yansımalardan biridir. Kuruluşundan bugüne kadar ortaya çıkış şekli, yapısı, müfredatı, öğrencileri ve mezunlarıyla Türkiye’nin en önemli yapı taşlarından biri olan imam hatipler, doğdukları Milli Mücadele yıllarından bugüne kadar, daima gündemde ve sosyal bir gerçek olarak varlıklarını muhafaza ediyor.” dedi.

 

Biçer, konuşmasının devamında eğitim camiası olarak, müreffeh bir toplum anlayışında olan, kötü alışkanlıklardan uzak; bilimiyle, sanatıyla, sporuyla tüm dünyaya örnek teşkil eden gençlerimizin yollarının açık olması temennisinde bulundu.

 

Yapılan konuşmalar ve okunan şiirlerin ardından program sona erdi.

 

     

     

     

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.