ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇEMİZDEKİ SURİYELİLERİN HAYATA VE EĞİTİME ENTEGRASYONU KONULU İLÇE TOPLANTISI YAPILDI

Altındağ’da ikamet eden Suriyeli çocuklarımızın eğitime ve yeni yaşamlarına uyumu ve yaşadıkları güçlüklerin çözümü konusunda ortak bir yol belirlemek, bilgi paylaşımında bulunmak ve sorunlara çözüm yolları üretebilmek için 03.01.2017 tarihinde Altındağ Kaymakamımız Erol KARAÖMEROĞLU başkanlığında Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde üç farklı oturum halinde toplantılar düzenlendi.
İLÇEMİZDEKİ SURİYELİLERİN HAYATA VE EĞİTİME ENTEGRASYONU KONULU İLÇE TOPLANTISI YAPILDI

Altındağ Kaymakamımız Erol KARAÖMEROĞLU, Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Zülkarneyin AVCI, Şube Müdürümüz Zeynep Beyza KARAKOÇ yönetiminde 10.00’da Cami Dernekleri Başkanları, İmamlar ve Kur’an Kursu Hocaları ile 13.30’da Aile Sağlık Merkezi Doktorları ve muhtarlar ile saat 15.30’da Okul Müdürleriyle bir araya gelindi.

 

Toplantılar; Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Zülkarneyin AVCI’nın açılış konuşmasıyla devam etti.

 

Dr. Zülkarneyin AVCI konuşmasında;  “Suriye’yi anlayabilmek için ensar olmak gerektiğini, Suriyelilerin ağır bedeller ödeyerek muhacir olduklarını fakat bizim de kardeşliğimizi göstermek için bazı bedeller ödemek zorunda olduğumuzu ifade etti. Herkesin elini taşın altına koyarak bu konuda sorumluluk üstlenmesi gerektiğini ifade ederek Suriyeli kardeşlerle muhacir-ensar kardeşliği oluşturmanın gerekliliğini belirtti.”

 

Cami Dernekleri Başkanı, İmamlar ve Kur’an Kursu Hocaları ile gerçekleşen toplantıda Altındağ İlçe Müftüsü Enver TÜRKMEN de konuşma yaptılar. Enver TÜRKMEN’in konuşmalarının ardından söz alan Altındağ Kaymakamımız Erol KARAÖMEROĞLU toplantı amacını belirterek kaymakamlık olarak bu konunun üzerinde hassasiyetle durduklarını, tüm kurum ve kuruluşlarla ortak bir akıl belirleyerek bu doğrultuda çalışmaların yürütüleceğini ifade etti.

 

Suriye ve Suriyelilerin Türkiye’deki ve bilhassa Altındağ’daki durumu ve Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Suriyeli öğrenciler için gerçekleştirdikleri faaliyetleri içeren sinevizyon gösterimi yapıldı.

 

Ardından Altındağ Kaymakamımız, Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürümüz, Şube Müdürümüz ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Mahmut ÖZSOY toplantı gruplarıyla bilgi paylaşımında bulundu. Toplantı; sorular ve cevapların ardından sona erdi.

04-01-201704-01-201704-01-201704-01-2017

 

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.