ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemizde Planlama Toplantısı Yapıldı

İlçemizde Planlama Toplantısı Yapıldı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Dr.Zülkarneyin AVCI başkanlığında Şube Müdürlerimiz ve okul yöneticilerimizin katılımıyla Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda 2018/2019 Eğitim Öğretim Yılı Planlama toplantısı gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından kürsüye davet edilen İlçe Milli Eğitim Müdürü, öncelikle ilçemizde göreve yeni başlayan şube müdürlerimizi tanıtıp tecrübeleri ve başarılı çalışmalarıyla ilçemize değer kattıklarını belirterek aramıza hoş geldiniz deyip yeni görevlerinin hayırlı olmasını diledi.

Okul yöneticilerinin okullarının fiziki durumlarını gözden geçirmeleri ve okul öncesi eğitimde okullaşma oranının artırılmasına yönelik faaliyetlerde bulunmalarını önerdi. Okul öncesi eğitimde Türkiye genelinde yapılan çalışmalara değinerek ilçemiz özelinde de okul öncesi eğitimin yaygınlaştırılmasına ve okullaşma oranının artırılmasına yönelik çalışmalar yapılması gerektiğini vurguladı. Mesleki ve Teknik Eğitim kurumları dahil tüm kurumların sürece katılması gerektiğini belirtti. İlçemize Altındağ Belediyesi tarafından 7 adet okul öncesi eğitim kurumu daha yapılacağını duyuran Milli Eğitim Müdürümüz, yerlerin planlandığı ve en kısa sürede Altındağ Belediye’si tarafından yapımına başlanacağını ifade etti.

İlçemiz okullarında öğrenim gören yabancı uyruklu öğrencilerin eğitime entegrasyonu çalışmaları kapsamında toplamda 284 kurs açıldığını, okullarımızda yeni Türkçe öğretim kurslarının açılmasının gerektiğini belirtti. Göçmenlerle ilgili eğitim konusunda herkesin destek olmasını özellikle vurguladı. Bu manada her okulda en az bir okuma-yazma kursu, ikinci yabancı dil olarak en az bir Türkçe kursu, göçmen velilere yönelik de en az bir Türkçe kursu açılmasını belirtti.

Ayrıca öğrencilere herhangi bir kaynak kitap aldırılmaması, tüm öğrencilerin eba ve destekleme yetiştirme kurslarına yönlendirilmesini; talep olması halinde hafta sonları da okullarımızda destekleme ve yetiştirme kurslarının açılmasını ifade etti.

Okul yöneticilerinin okul ikliminde iletişim ve çözüm odaklı olmaları gerektiğini belirten İlçe Milli Eğitim Müdürümüz, öğretmenlerin eğitim ortamında motive edilmesinin son derece önem arz ettiğini belirtti.

Ardından okullardaki bilimsel, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerin planlanması noktasında okulların gereken özeni göstermeleri gerektiğini ifade etti. Bu konuda yöneticilerin öğretmenlerle planlama yapmalarını ve gereken çalışmaların okullarımızda başlatılmasını istedi. Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesinin ilçemizde yürütüldüğünü açıklayarak öğrencilerin katılımının sağlanmasını istedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün başarılı, hayırlı ve verimli bir eğitim öğretim yılı temennileriyle toplantı sona erdi.


09-11-201809-11-201809-11-201809-11-201809-11-201809-11-2018

 

 

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.