ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“İLÇEMİZDE KUTLU DOĞUM PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ”

Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü organizasyonuyla Hacı Bayram Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin koordinatörlüğünde, Mahir İz Anadolu İmam Hatip Lisesi-Ortaokulu, Karapürçek İmam Hatip Ortaokulu, Hacı Bayram İmam Hatip Ortaokulu işbirliği ile düzenlenen davetlilerin yoğun ilgi gösterdiği “Kutlu Doğum” programı 16 Nisan Perşembe günü saat 10.00’da Gençlik ve Spor Bakanlığı Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.
“İLÇEMİZDE KUTLU DOĞUM PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ”

Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü organizasyonuyla Hacı Bayram Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin koordinatörlüğünde, Mahir İz Anadolu İmam Hatip Lisesi-Ortaokulu, Karapürçek İmam Hatip Ortaokulu, Hacı Bayram İmam Hatip Ortaokulu işbirliği ile düzenlenen davetlilerin yoğun ilgi gösterdiği “Kutlu Doğum” programı 16 Nisan Perşembe günü saat 10.00’da Gençlik ve Spor Bakanlığı Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Çok sayıda davetlinin bir araya geldiği programa Altındağ Kaymakamımız Sayın Ali Fuat TÜRKEL, Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın İlhan ERANIL, Ayaş İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Yusuf Ziya YILDIRIM, Ankara İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sayın Tayyip KAHYAOĞLU, Altındağ İlçe Müftüsü Sayın Şükrü KABUKÇU, Gençlik ve Spor Bakanlığı Eğitim, Kültür ve Araştırma Genel Müdürü Sayın Harun SÖNMEZ, Altındağ İlçe Milli Eğitim  Şube Müdürleri Sayın Mahmut SAVURAN, Sayın Mehmet RUŞEN, okul müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

           Saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunmasının ardından Karapürçek Tevhid Camii İmam-Hatibi Orhan DEMİROK’un Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, protokol konuşmalarıyla devam etti. Açılış konuşmasını yapan Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın İlhan ERANIL, konuşmasında cahiliye karanlığına bir güneş gibi doğan, gelişiyle kız çocuklarını bile hiç acımadan, yüreği sızlamadan öldürebilen taşlaşmış kalpleri yumuşatan İslamiyet dininin ve onun âlemlere rahmet olarak gönderilen peygamberi Hz.Muhammet (SAV)’nin ümmeti olmakla duyduğumuz onuru dile getirirken İslamiyet’e yakışır Muhammedi ahlakla mücehhez Müslümanlar olmamızı temenni ettiğini dile getirdi.

 İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün konuşmasının ardından söz alan Altındağ İlçe Müftüsü Sayın Şükrü KABUKÇU, konuşmasında gençlere yönelik önemli mesajlar verdi. Sayın KABUKÇU İslam dininin barış, sevgi ve kardeşlik dini olduğunu Diyanet İşleri Başkanlığı olarak daha iyi bir dünya için sevgi, saygı merhamet teması etrafında Hz Peygamber ve birlikte yaşama ahlakını aşılamaya çalıştıklarına dikkat çektiği konuşmasında öğrencilerimize Hz.Ali(ra)´ın “Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum” sözünü hatırlatarak öğretmenlerine öf bile diyen Peygamberimizi incitir dedi ve konuşmasını dünya bize biz birbirimize emanetiz sözleriyle tamamladı.

 Altındağ İlçe Müftüsü’nünardından söz alan Ankara İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sayın Tayyip KAHYAOĞLU, kutlu doğum programlarının tarihçesini anlattığı konuşmasında Peygamber Efendimiz’in ahlakı sorulduğunda  Hz. Âişe’nin verdiği  "İşte onun ahlâkı Kur´an´dır" cevabının geçmişten günümüze uzanan önemli bir mesaj olduğuna dikkat çekerek Peygamber Efendimizin güzel ahlakını öğrenmenin yolunun Kuran-ı Kerim’i bilmekten geçtiğini söyledi

Protokol konuşmalarının ardından Hacı Bayram Anadolu İmam-hatip Lisesi öğrencilerinden hafız Yusuf BİLGİN ve Neyzen Mustafa YAVUZ’un birlikte icra ettiği Mevlid-i Şerif konuklar tarafından hayranlıkla izlendi.

Karapürçek İmam-Hatip ortaokulu öğrencisi Fatma Betül BULUT’un seslendirdiği Fatih Sultan Mehmet Han’ın, Resulullah’a hitaben yazdığı “İstemem” adlı şiirle duygu dolu anlar yaşayan konuklara Hz.Muhammet’i hatırlatan güller dağıtıldı.

Hicret Camii İmam-Hatibi Nurettin ŞEN ve Mahir İz Anadolu İmam-Hatip Lisesi müzik Öğretmeni Murat ALTAN yönetiminde, Mahir İz İmam-Hatip Lisesi ve Ortaokulu öğrencilerinin seslendirdiği ilahilerle izleyiciler coşkulu anlar yaşandı. İlahilerin ardından Hacı Bayram Anadolu İmam-Hatip Lisesi öğrencilerinden Şule DURAN’ın seslendirdiği “Gelseydin” adlı şiirle izleyiciler bir kez daha Hz Peygambere olan özlemlerini derinden hissetti.

Hacı Bayram İmam-Hatip Ortaokulu öğrencilerinden Havva Nur EKİZ ve Somalili Ahmet MAHMUT  “Rasullullah Hayrun Nebi” adlı Arapça şiiri, Arapça ve Türkçe okuyarak konuklara kardeşlik duygusunu bir kez daha yaşattılar.

Ardından Altındağ Karapürçek İmam Hatip Ortaokulu Öğrencilerinden oluşan semazen ekibi seyircilerden büyük alkış alan gösterilerini sergiledi.

Programın kapanış konuşmasını yapan Kaymakamımız Sayın Ali Fuat TÜRKEL, Peygamber Efendimizin çalışma konusundaki hassasiyetinden bahsettiği konuşmasında İlk emri “Oku” olan İslam diniyle müşerref olan Müslümanların öğrenerek, düşünerek ve çalışarak ilerleyeceği ve İslam coğrafyasının yüzünün güleceği yarınlara ulaşmamızı gönülden ümit ettiğini söyledi.

Programın son bölümünde, Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere Altındağ Müftülüğü’nün altın hediyeleri protokol üyelerince verildi.

1.)Mahir İz Anadolu İmam-Hatip Lisesi “HZ.PEYGAMBER VE BİRLİKTE YAŞAMAK” Konulu Kompozisyon Yarışması Okul Birincisi: Zehra ALGÜL

2.)Mahir İz Anadolu İmam-Hatip Ortaokulu “PEYGAMBER EFENDİMİZE MEKTUP”  Yarışması Okul Birincisi: Rümeysa ERGÜN

3.)Altındağ İmam-Hatip Liseleri Arası Kuran’ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Birincisi Mahir İz Anadolu İmam-Hatip Lisesi Öğrencisi Sefa TAMTÜRK

4.)Hacı Bayram Anadolu İmam-Hatip Lisesi “HZ.PEYGAMBER VE BİRLİKTE YAŞAMAK” Konulu Şiir Yazma Yarışması Okul Birincisi: Abdurrahman ÇAVUŞ

5.)Altındağ İmam-Hatip Liseleri Arası Hutbe Okuma Yarışması İlçe Birincisi Hacı Bayram Anadolu İmam-Hatip Lisesi Öğrencisi Furkan KARAKURT

6.)Hacı Bayram İmam-Hatip Ortaokulu Hadis Ezberleme Yarışması Okul Birincisi: Asude Dila AÇIKGÖZ

7.)Mehmet Akif İmam-Hatip Ortaokulu “HZ.PEYGAMBER VE BİRLİKTE YAŞAMAK” Konulu Resim Yarışması Okul Birincisi: Ömer BİŞGİN

8.)Karapürçek İmam-Hatip Ortaokulu “EFENDİMİZ”  Konulu Şiir Yazma Yarışması Okul Birincisi: Nur Sena SARIFAKIOĞULLARI

9.)Altındağ İmam-Hatip Ortaokulları Şiir Okuma Yarışması Birincisi: Zeynep AKSU

Ödül töreninin ardından program Altındağ İmam-Hatip Liseleri arası Kuran’ı Kerim’i güzel okuma yarışması birincisi Sefa TAMTÜRK’ün Kur’an tilavetiyle sona erdi. Programın ardından misafirlere gül suyu ve lokum ikram edilirken Altındağ Müftülüğü tarafından “Hz Peygamber ve İnsan” kitabı hediye edildi.

 

 

 

2015 kutlu doğum programı2015 kutlu doğum programı2015 kutlu doğum programı2015 kutlu doğum programı2015 kutlu doğum programı2015 kutlu doğum programı2015 kutlu doğum programı2015 kutlu doğum programı2015 kutlu doğum programı2015 kutlu doğum programı2015 kutlu doğum programı2015 kutlu doğum programı2015 kutlu doğum programı2015 kutlu doğum programı2015 kutlu doğum programı2015 kutlu doğum programı2015 kutlu doğum programı2015 kutlu doğum programı2015 kutlu doğum programı2015 kutlu doğum programı2015 kutlu doğum programı2015 kutlu doğum programı2015 kutlu doğum programı2015 kutlu doğum programı2015 kutlu doğum programı2015 kutlu doğum programı2015 kutlu doğum programı2015 kutlu doğum programı2015 kutlu doğum programı2015 kutlu doğum programı2015 kutlu doğum programı

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.