ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇEMİZ YILDIRIM BEYAZIT ANAOKULU ÖĞRENCİLERİ YANGIN TATBİKATINA KATILDI

     “İlçemiz Yıldırım Beyazıt Anaokulu’nda Sivil Savunma Günü Etkinlikleri Kapsamında Minik Öğrencilere Yangında Neler Yapılması Gerektiği Tatbikatla Anlatıldı.”
İLÇEMİZ YILDIRIM BEYAZIT ANAOKULU ÖĞRENCİLERİ YANGIN TATBİKATINA KATILDI

        Büyükşehir İtfaiye Dairesi Başkanlığı ile yapılan iş birliği çerçevesinde ‘Eğitim Dairesi İtfaiye Amiri Nihat ARSLAN’ tarafından öğrencilere yangından korunma ve yangın söndürme ile ilgili eğlenceli bir sunum yapıldı. Daha sonra çalan siren sesiyle birlikte tüm öğrenci ve öğretmenler okul bahçesine çıktılar. Tatbikatta okul hızla boşaltıldı. Okul bahçesinde güvenli bir alanda toplanan öğrencilere uygulamalı olarak; olası bir yangında öğrencilerin ne yapmaları gerektiği, yangın tüpleri ile yangına nasıl müdahale edileceği konularında bilgiler verildi ve yangın tatbikatı gerçekleştirildi. Eğitim ve tatbikatlar esnasında çocukların;  yangını önleme ve söndürme, kaza ve tehlikelerden korunma ile ilgili bilgi edindiği ve tüm bu etkinliklere heyecanla katıldıkları görüldü.

 

İlçemiz Yıldırım Beyazıt Anaokulu Minik Öğrencileri Yangın Tatbikatına Katıldıİlçemiz Yıldırım Beyazıt Anaokulu Minik Öğrencileri Yangın Tatbikatına Katıldıİlçemiz Yıldırım Beyazıt Anaokulu Minik Öğrencileri Yangın Tatbikatına Katıldıİlçemiz Yıldırım Beyazıt Anaokulu Minik Öğrencileri Yangın Tatbikatına Katıldı

 

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.