ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemiz 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü Programı yapıldı

İlçemiz 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü Programı yapıldı

Hacı Bayram Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından hazırlanan 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma günü programı 19 Mart 2017 tarihinde saat 10.00’da  Necip Fazıl Kültür ve Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Programı’na Altındağ İlçe Kaymakamımız Erol KARAÖMEROĞLU, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Zülkarneyin AVCI, Altındağ İlçe Müftümüz Enver TÜRKMEN, Şube Müdürlerimiz, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldılar.

18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Programı saygı duruşu ve İstiklal Marşı´mızın okunmasının ardından Hacı Bayram Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisinin Kur’an Tilaveti ile devam etti.

Hacı Bayram Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Ünal AYDIN’ın açılış konuşmasının ardından İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Zülkarneyin AVCI, günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz konuşmasında; tüm yokluk ve imkânsızlıklara rağmen insanlarımızın şahadeti ve gaziliği pahasına kazanılan bu zaferin Türkiye Cumhuriyeti için önemli bir kilometre taşı olduğunu vurgulayarak bu toprakları bize emanet eden tüm şehitlerimizi rahmetle ve şükranla andığını belirtti.

Altındağ Kaymakamı Erol KARAÖMEROĞLU konuşmasında; 18 Mart’ın  isimsiz şanlı kahramanları olan bütün şehitlerimizin ortak tek anma günü olduğunu, bu günün bir bayrak altında, bu güzel vatanda, vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimize ahde vefanın zirveye çıktığı bir gün olarak Türk tarihinde ve Türk milletinin gönlünde yerini aldığını, dünyanın gözünün maalesef hala bu topraklarda olduğunu fakat Türkiye Cumhuriyeti’nin yaydan çıkmış bir ok gibi olduğu, hiçbir esinti, yağış ve rüzgarın bu oku hedefinden saptıramayacağını, Türkiye Cumhuriyeti’nin ayakta olduğunu ve sonsuza kadar ayakta kalacağını ifade etti.

Protokol konuşmalarının ardından Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Çanakkale Savaşları’nın 103. Yıldönümü münasebetiyle düzenlenen Bülten Hazırlama yarışması ödül töreni gerçekleştirildi. İlkokul kategorisinde birinci olan Atilla İlkokulu’na, ortaokul kategorisinde birinci olan Veysel Tiryaki İmam Hatip Ortaokulu’na ve lise kategorisinde birinci olan Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi’ne ödülleri Altındağ Kaymakamımız Erol KARAÖMEROĞLU tarafından verildi.

Program, Hacı Bayram Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri ve öğretmenlerinin hazırlamış olduğu ‘Çanakkale’den Afrin’e’ sunusu ile devam etti.

Programın ardından okullarımızın hazırladıkları bültenlerle oluşturulan sergi gezildi.


19-03-201819-03-201819-03-201819-03-201819-03-201819-03-201819-03-2018

 

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.