ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma günü mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma günü mesajı

Tarih boyunca hiçbir millete nasip olmayan ve yüce Türk milletinin kahraman evlatlarınca verilen bir büyük mücadelenin adıdır Çanakkale. Şairin ifadesiyle, Bedr'in aslanlarının kükrediği ateşten bir imtihandır. Kınalı kuzuların gül bahçesine girercesine şehadete koştuğu yerdir. Bir hilal uğruna batan güneşlerin vatan sathından yeniden, yeniden doğduğu hem geçmişimizi hem de geleceğimizi aydınlattığı güneştir. Bu topraklar için toprağa düşen her fidanın vatanın bağrında yeşerip çınara dönüştüğü köktür. İmanın hainliği, mananın maddeyi, Hakk'ın batılı boğduğu yüce ruhun adıdır. Düşmana bile merhamet eden, yarasını tedavi edip ekmeğini paylaşan derviş gönüllü yiğitlerin koyun koyuna yattığı millet yüreğidir. Birinci Cihan Harbi'nde kahraman askerlerimizin cihanı hayrete düşüren bir iman ve kahramanlık destanıdır Çanakkale.

Evet... Çanakkale, çok şey anlatır aslında bize. Bu aziz milletin Çanakkale'de hem mazisi hem bugünü hem geleceği saklıdır, bakmayı ve ibret almayı bilmek gerekir yalnızca. Geçmişten ibret alıp Çanakkale ruhunu canlı tutmak gerek. Dün nasıl o "manevi ruh" işgalcilere "Çanakkale Geçilmez" dediyse bugün de aynı ruhun, 15 Temmuz'da işbirlikçi hainlere gereken cevabı verdiğine şahitlik ettik. Çanakkale'de bu asil millet vatanın bekâsı için şehadete nasıl korkusuzca   koştuysa bugün de vatanın bekası için gözünü kırpmadan şehadete koşan yiğitleri görmekteyiz. Fıtrat değişir sanma, bu kan yine o kandır. 

Sözlerime son verirken başta Çanakkale'de olmak üzere tarihten bugüne bu aziz vatan için canını feda etmiş tüm şehitlerimize yüce Rabbimden rahmet diliyorum, ruhları şad olsun.

 

Hasan YILDIRIM 

ALTINDAĞ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.