ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Oğuz YILMAZ'ın Mehmet Akif Ersoy'un Vefatının 85. Yıl Dönümü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Oğuz YILMAZ'ın Mehmet Akif Ersoy'un Vefatının 85. Yıl Dönümü Mesajı

"Rahmetle anılmak, ebediyet budur; amma

Sessiz yaşadım, kim beni nerden bilecektir?"

Her ne kadar kendinin de söylediği gibi sessiz yaşayıp, sessiz sedasız göçüp gitse de dar-ı dünyadan son iki asrın en büyük fikir adamlarından biri olmuştur Mehmet Akif.

Mehmet Akif; tarihimizin en sıkıntılı günlerinde milletimize umut aşılamış, adeta bir milletin tarih sahnesine yeniden çıkmasında, Anadolu'nun uyanışına ve şahlanışına katkıda bulunmuş, hepimizi yeniden birleştirerek, "millet" olduğumuzu hatırlatan müstesna bir şahsiyet olmuştur. "Allah, bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın!" niyazında bulunarak bağımsız vatan fikrini her fırsatta dile getirmiş, Millî Mücadele'yi ateşleyen manevî bir önder olmuştur.

Mehmet Akif, tevhit inancına bağlı kalarak her türlü makama, maddi ve manevi menfaate kıymet vermediğini, vatan ve millet davasına kendini adayıp kendi ikbalini bu davanın önüne geçirmediğini İstiklal Marşı için ortaya konan ödülü almayarak bir kez daha göstermiştir.

"Geçmişimizi bilmezsek boşadır gelecek diye inlemek... " demiştir Akif. Bugün bizler, dünden dersler çıkararak Mehmet Akif'in ışığından ve düşüncelerinden feyzalarak, onun ideallerini, davasını ve İstiklal Marşı ruhunu geleceğe ve gençlerimize aşılamalıyız.

Bu düşüncelerle Mehmet Akif Ersoy'u vefatının 85. yıl dönümünde rahmet ve minnetle yâd ediyorum .

Oğuz YILMAZ

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.