ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Oğuz YILMAZ'ın Kurban Bayramı mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Oğuz YILMAZ'ın Kurban Bayramı mesajı

Birliğin, beraberliğin müjdecisi ve birer vesilesi olan Kurban Bayramı'na daha ulaşmanın mutluluğunu ve sevincini yaşıyoruz.

Mübarek Kurban Bayramı'nızı, en kalbi duygularımla kutluyor; bayramın, ülkemiz başta olmak üzere, tüm İslam âlemi ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını Allah'tan niyaz ediyorum.

Toplumsal yaşamımızda önemli yeri bulunan bayramlarımız, mutlulukların paylaşıldığı, birlik, beraberlik, kardeşlik, dostluk duygularının güçlendirildiği, dargınlık ve kırgınlıkların unutulduğu insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinleşmesine vesile olan müstesna günlerdir. Bu müstesna günlerden biri olan Kurban Bayramı'nda gerçekleştireceğimiz kurban ibadetiyle bizden istenen, elimizle birlikte gönlümüzü de birbirimize açmak, gönülden verebilmektir.

Kurban, cömertliktir. Kurban, dayanışmadır, yoksulların sevindirilmesidir. "Komşusu açken kendisi tok yatan bizden değildir." anlayışına sahip bir inancın mensupları olarak bizler hem maddi hem manevi olarak ihtiyaç sahiplerini unutmamalı, her zaman onların yanında olduğumuzu hissettirmeliyiz. Bayram günlerini birliğimizin ve dirliğimizin daha da güçlenmesi için önemli fırsat günleri olarak değerlendirmeliyiz.

İnsanları birbirine yakınlaştıran, aynı duygu ve düşüncelerle buluşturan, topluma umut, sevgi veren, birlik ve beraberliği sağlayan bu bayramda; maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyarak,  muhtaçların hanelerine, muhabbet ve sevinç taşımalıyız. Selamlaşarak, kurbanlarımızı paylaşarak, ikramda bulunarak bayram sevincini çoğaltmalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle birliğin, beraberliğin müjdecisi ve birer vesilesi olan Kurban Bayramı'nızı en içten dileklerimle kutlar, gönüllerimize ferahlık, hanelerimize mutluluk getirmesi dileğiyle sevgi ve saygılarımı sunarım.

 

Oğuz YILMAZ

Altındağ İlçe Millî Eğitim Müdürü

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.