ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Oğuz YILMAZ'ın Atatürk'ün Ankara'ya Gelişinin 102. Yıl Dönümü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Oğuz YILMAZ'ın Atatürk'ün Ankara'ya Gelişinin 102. Yıl Dönümü Mesajı

İstiklal Savaşı'nın karargahı olan Ankara, vatanın kaderinin tayin edildiği önemli bir merkez olmuştur. Cumhuriyet'in kuruluşuna kadar olan süreçte çok önemli kararlara ve devletin temel kurumlarına ev sahipliği yapmıştır. 

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 27 Aralık 1919'da Ankara'ya gelişi bu açıdan, Kurtuluş Savaşı'mızın önemli dönüm noktalarından birini teşkil etmektedir. Gazi Mustafa Kemal'in Ankara'ya gelişinin ardından, yüce milletimizin vatanın bağımsızlığı, bölünmez bütünlüğü, birlik ve beraberliğin muhafazası uğruna canı pahasına mücadele edeceği tüm dünyaya ilan edilmiştir.  Ankaralılar Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve beraberindeki heyeti büyük bir coşku ve umutla karşılamış; bağımsızlık mücadelesi boyunca da canları pahasına vatanımıza ve bayrağımıza sahip çıkmışlardır.

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Ankara'ya gelişinin 102. yıl dönümünü kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere İstiklal Savaşı'nın tüm kahramanlarını saygı ve rahmetle anıyorum.

 

Oğuz YILMAZ

Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürü

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.