ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Oğuz YILMAZ'ın 23 Nisan Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Oğuz YILMAZ'ın 23 Nisan Mesajı

Geleceğimiz, Umudumuz Sevgili Çocuklarımız,

"Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir." anlayışıyla kurulmuş, milli iradenin, millet egemenliğinin, demokrasinin tecellisi olan Türkiye Büyük Millet Meclisinin kuruluşunun 100. yıl dönümünü, Türkiye'nin ve dünyanın tüm çocuklarının Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı ortak bir coşkuyla kutlamanın sevincini ve heyecanını yaşıyoruz bugün hep birlikte. Gönül isterdi ki bu 23 Nisan'ı siz sevgili çocuklarımızın okullarında cıvıl cıvıl koşturduğu ve alanlarda sizlerde coşkuyla hep birlikte kutlayabilelim.  Ancak ülkemizin ve dünyanın içinde bulunduğu bu olağanüstü günlerde, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın sağlığı her şeyin üzerindedir. Tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum.

Türkiye Büyük Millet Meclisinin kurulduğu 23 Nisan 1920 tarihi; kader birliği yapmış yüce milletimizin istiklal ve istikbal mücadelesinin zafere giden yolda Meclis çatısı altında birleştiği bir dönüm noktasıdır.

Bu anlamlı günü "Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı" ilan eden Gazi Mustafa Kemal, geleceğimizin teminatı, yarınlarımız olan çocuklarımıza duyduğu sarsılmaz güveni, onlara verdiği önemi göstererek, ülkemiz için önemli olan bu tarihi daha da anlamlı kılmıştır.

Sevgili Çocuklar,

Yüzlerinizdeki gülümseme, gözlerindeki ışık, umutlarınız ve hayalleriniz bizlere güç vermekte, ülkemizin mutlu yarınlarına olan inancımızı bir kat daha güçlü kılmaktadır. Kahraman bir milletin çocukları olarak sizler, istikbalimizsiniz, yarınlarımızsınız. Ülkemizi en iyi şekilde temsil edecek ve yarınlara taşıyacak olan sizlersiniz.

Hedeflerimize ulaşmada en büyük güç kaynağımız varlığından güç aldığımız sizlersiniz. Daha müreffeh bir gelecek inşa etme konusunda sizlere güveniyoruz. Başarılarınız ve mutluluğunuzun daim olması, en büyük dileğimizdir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Küçük hanımlar, küçük beyler sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz" sözlerinin de ışığında geleceğimizi emanet ettiğimiz siz sevgili çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyor;

Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 100. yıl dönümü vesilesiyle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bağımsız ve özgür yaşama iradesini borçlu olduğumuz aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmetle ve minnetle yâd ediyorum.

Bu güzel, anlamlı bayram gününde çocuklarımıza daha nice bayramlar temenni ediyorum.

Sevgiyle kalın...

Oğuz YILMAZ

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.