ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Oğuz YILMAZ'ın 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı...

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Oğuz YILMAZ'ın 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı...

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Oğuz YILMAZ, 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı başlaması vesilesiyle yayınladığı mesajdır.

Sevgili Öğrencilerimiz, Değerli Meslektaşlarım ve Kıymetli Velilerimiz,

2021-2022 eğitim öğretim yılına başlamanın heyecanı içerisindeyiz. Öncelikle yeni bir heyecanla başladığımız 2021-2022 eğitim öğretim yılının ülkemiz, çocuklarımız, öğretmenlerimiz, velilerimiz ve tüm paydaşlarımız için hayırlı olmasını temenni ederim. Uzun bir aradan sonra tam zamanlı eğitime geçmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Salgın döneminde eğitimin dört duvarla sınırlı kalmadığını gösteren ve göz aydınlığımız çocuklarımızı güçlü yarınlara hazırlayan öğretmen ve velilerimiz ile öğrencilerimizin özverili çalışmalarını bu eğitim öğretim yılından itibaren tam zamanlı eğitimde de sürdürecekleri inancı içerisindeyim.

Sevgili Öğrencilerimiz,

Sizler ülkemizin geleceği, evimizin neşesi, milletimizin saygın birer ferdisiniz. Yarınlarınız için sizlere sunulan fırsatları, ortaya konulan emekleri ve yapılan çalışmaları en iyi şekilde değerlendireceğinize olan güvenimiz tamdır.

Değişen ve gelişen dünyada bilginin her geçen gün yenilendiği ve güncellendiği bilgi çağında donanımlı ve yüksek karakterli bireyler olarak yetişmek için en büyük sermayenizin bilgi olduğunu asla unutmamalısınız.

6 Eylül'de okullar açıldığında sizlerden maske, sosyal mesafe, el hijyeni konularına azami ölçüde özen göstermenizibekliyoruz. Koronavirüsü yenmemiz, okullarınızdan, arkadaşlarınızdan uzak kalmamanız için bu tedbirlere uymamız gerekiyor. Unutmayın, aldığımız tüm tedbirler sizin sağlığınız içindir.

Kıymetli Velilerimiz,

Geleceğimizin güvencesi çocuklarımızın iyi bir eğitim almaları hepimizin ortak hedefidir. Çocuklarımızın gelişimindeki en önemli yapı taşı olan siz velilerimizin her zaman olduğu gibi bu eğitim öğretim yılında da ortaya koyacağınız güçlü iş birliği sağlıklı bir okul ikliminin olmazsa olmazı. En kıymetli varlıklarımız olan çocuklarımızın okul dışında da öğrenme deneyimlerini destekleyici etkinliklerde salgın döneminde sizler de tüm eğitim paydaşlarımız gibi büyük emek verdiniz. Sizlerin de geride bıraktığımız bu eğitim ve öğretim döneminde de çocuklarınızın yanında olduğunuzun farkındayız.

Tüm okullarımızda, sınıflarımızda çocuklarımızın sağlığı, güvenliği ve eğitimlerini başarıyla sürdürebilmeleri için gerekli tüm tedbirler alınmıştır. 

Alınan tedbirlerin uygulanması noktasında, okul idarecilerimiz başta olmak üzere öğretmenlerimiz ve diğer görevlilerimizle iletişim ve uyum içerisinde olmanız eğitim-öğretimde ki başarımızı şüphesiz olumlu etkileyecektir. Hep birlikte el ele vererek bu sürecin devamlılığını sağlayalım ki evlatlarımız okullarından ve öğretmenlerinden mahrum kalmadan, verimli bir eğitim-öğretim yılı geçirebilsinler.  

Değerli Meslektaşlarım,

Toplumun eğitimini daha ileri düzeye çıkarmak ve eğitim kalitesini artırmak noktasında hepimize büyük sorumluluklar düşmektedir. Sizlerin özverisi, emeği ve rehberliğinde yetişecek olacak çocuklarımızın vatanına, milletine ve devletine bağlı, milli ve manevi değerleri haiz bireyler olarak yetişmeleri en büyük beklentimizdir. 

Halen devam eden koronavirüs salgını dolayısıyla, eğitim- öğretim faaliyetlerine yüz-yüze devam edilebilmesi için sizlerin gayretine ve sabrına ihtiyacımız bulunmaktadır. 

Uzaktan eğitim sürecinde güçlü yarınlarımızın teminatı öğrencilerimiz için gösterdiğiniz üstün gayretten dolayı hepinizi ayrı ayrı tebrik ediyorum. Öğrencilerimizi yarınlara hazırlarken ortaya koyduğunuz özveri her türlü takdirin üzerindedir. Sizlerin sayesinde Altındağ'da eğitim alanında önemli işlere imza attık. Uzaktan eğitim sürecinde geleceğimizin teminatı çocuklarımız için hiç durmadan canla başla çalışan meslektaşlarımız ve yöneticilerimizin büyük desteğini hep yanımızda hissettik. Yeni eğitim öğretim yılında da çocuklarımızın okullarımızda ve sınıf ortamında eğitimlerini kesintisiz olarak ve başarıyla sürdürebilmeleri için öğrencilerimizin, maske, mesafe ve hijyen kuralları başta olmak üzere alınan tüm tedbirlere titizlikle riayet etmeleri noktasında rehberlik etmenizi ve rol model olmanızı bekliyoruz.  

Salgın döneminde okullarımızın sürekli açık kalması için hepimiz üzerimize düşen sorumluluğun bilincinde hareket edersek inanıyorum ki güzel ve verimli bir yıl geçireceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerimle; 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı'nın velilerimize, öğretmenlerimize, eğitimin tüm paydaşlarına ve geleceğimizin teminatı evlatlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Sağlıkla, huzurla güzel bir yıl yaşamak temennisiyle...

 

Oğuz YILMAZ

İlçe Millî Eğitim Müdürü

 

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.