ANKARA ALTINDAĞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Oğuz YILMAZ'ın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Oğuz YILMAZ'ın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Oğuz Yılmaz'ın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Bugün, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal'in Kurtuluş Savaşımızı başlatmak üzere Samsun'a çıkışının 101. yıl dönümünü kutluyoruz. Gençlere bayram olarak armağan edilen ve milli mücadelenin başlangıcı olan bu anlamlı günün, 101.yıl dönümüne ulaşmanın mutluluk ve heyecanını ilk günkü gibi yürekten hissetmekteyiz.

19 Mayıs, esareti kabul etmeyen, hürriyetinden vazgeçmeyen, zulme boyun eğmeyen milletimizin, varoluş mücadelesinin ilk adımıdır. 19 Mayıs günü Samsun'da yakılan istiklal meşalesi, milletimiz için bağımsızlığın müjdecisi olmuş, dalga dalga tüm Anadolu'ya yayılmıştır. Samsun'dan başlayan destansı istiklal mücadelesi ile bir millet, küllerinden yeniden doğmuştur.

Tarihimizin önemli dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs'ın, Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutlanması son derece anlamlıdır. Gençlerimizin 19 Mayıs ruhunu anlamalarına ve bu ruha sahip çıkmalarına büyük önem veriyoruz. Biliyoruz ki geleceğimizin teminatı gençlerimiz, 19 Mayıs ruhunun en büyük temsilcisidir. Gençlerimizin aziz vatanımızı en iyi biçimde koruyacağına, istiklal ve istikbalimize her koşulda sahip çıkacağına inanıyoruz.

Sevgili Gençler,

Gençlik gelecek demektir, Türk genci, Türk İstiklali ve Türk Cumhuriyeti'nin yılmaz bekçisidir. Türk genci şanlı tarihinin, bugün ve yarınların tek ve en büyük güvencesidir.

Büyük Önder Atatürk; "Gençler! Vatanın bütün ümit ve istikbali, siz genç nesillerin anlayış ve enerjisine bağlanmıştır. Sizler, yani Yeni Türkiye'nin genç evlatları, yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz. Dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla ve asla yorulmazlar" diyerek, Türkiye Cumhuriyeti'nin korunması, gelişmesi ve çağdaş uygarlık düzeyine ulaşmasının, yetişmekte olan genç kuşaklar sayesinde gerçekleşeceğini belirtmiştir. Ülkemizi yeni ufuklara sizin düşünceleriniz, sizin azminiz, başarılarınız ve kararlılığınız taşıyacaktır.

Bu anlamlı günde Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere vatan uğruna şehit olan tüm kahramanlarımızı şükranla anıyorum. Geleceğimizin teminatı, yarınlarımızın umudu siz sevgili gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun.

Oğuz YILMAZ

İlçe Millî Eğitim Müdürü

Zübeyde Hanım Mah. Etlik Cad. No 6 Altındağ / ANKARA - 0312 376 06 86

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.